Mieszkanie z widokiem poza schematem praktyczności

0
2382
sypialnia-inspiracje-łóżko-lampa-mieszkanie-z-widokiem-wanna-w-sypialni

Wnętrze to niczym przedłużenie jego użytkowników. Poprawnie zaprojektowana przestrzeń nie tylko zaspokaja potrzeby mieszkańców, ale również odzwierciedla ich charakter. Tak, na przykład, mieszkanie z widokiem, które dziś pokażemy, opowiada bardzo ciekawą historię o jego właścicielach. Zobaczmy zatem, co niezwykłego kryje się w tym projekcie.

Mieszkanie z widokiem opowiada historię…

Małżeństwo fotografa Edmunda Sumnera i pisarki Yuki Sumner zwróciło się po pomoc do Studia projektowego Szczepaniak Astridge. Pragnęli więc stworzyć idealne wnętrze dla swojej rodziny w kilkupoziomowym mieszkaniu w południowo-wschodnim Londynie. Ich głównym celem, było wykreowanie unikatowej przestrzeni, w której szczególne miejsce zajmie poddasze – swoisty schron od codziennego zgiełku dużego miasta.

sypialnia-inspiracje-łóżko-lampa-mieszkanie-z-widokiem-wanna-w-sypialni

Poza tradycyjnym rozumieniem estetyki i praktyczności

Głównym pomieszczeniem, które w kontekście tego projektu ma najbardziej niezwykły wystrój jest sypialnia. Nocna strefa znalazła się na wcześniej wspomnianym poddaszu. O ile właściciele pragnęli stworzyć poddasze, które by różniło się od typowych rozwiązań tego typu pomieszczeń – umieszczenie sypialni w tym wnętrzu było wprawdzie kreatywnym pomysłem. Nie mniej jednak tylko na tym nie pozostało, wielkie okna poddasza odkrywają spektakularny widok na zieleń parku Lettsom Gardens. Ten aspekt wykorzystano jako argument, by postawić przy nim dużą drewnianą wannę.

widok-wanna-w-sypialni

Niezwykłe połączenie strefy snu i kąpieli z widokiem stało się kluczowym rozwiązaniem tego projektu. Jak mówią sami właściciele mieszkania, oni nie urządzali swojego wnętrza według tradycyjnych zasad funkcjonalności i estetyki, lecz tworzyli własny świat od podstaw.

Mieszkanie z widokiem – Japonia inspiruje

Filozofia projektowania Japonii posłużyła inspiracją do stworzenia tego wnętrza. Właśnie dlatego dobór materiałów i kolorystyki miały szczególne znaczenie. W projekcie szczególną rolę odgrywają materiały naturalne, stąd tradycyjne wykończenie ścian tsuchikabe (połączenie glinianego tynku ze słomą), drewno oraz korek.

sypialnia-mieszkanie-z-widokiem-strych-poddasze-inspiracje-noc

Co ciekawe korek wykorzystano jako wykończenie podłogi w sypialniach. Dziecięce pokoje w pełni powtarzają paletę kolorystyczną całego wnętrza oraz wykorzystane materiały, jedyna różnica to wykorzystanie korku na połowie ściany, co pozwoliło stworzyć dodatkową przestrzeń do zabawy dzieci.

sypialnia-pokój-dla-dzeici-korek-podłoga-pomysły-łóżko-biurko

Źródło: materiały prasowe, Szczepaniak Astridge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj