Najlepsi polscy projektanci, o których powinien wiedzieć każdy! Część 3

0
60947
Beza Projekt inspiracje najlepsi polscy projektanci błękit turkus biuro stół krzesła lapma rośliny

Za nami już dwie części z serii „Najlepsi polscy projektanci, o których powinien wiedzieć każdy!”. Zestawienie najlepszych artystów z branży wyposażenia wnętrz przyjęliście szczególnie ciepło! Cieszymy się, że możemy zapoznać Was z wyjątkowymi talentami polskiego designu. Przedstawiamy więc kolejną, już trzecią część naszego TOP – tym razem twórcze zespoły!

Grynasz Studio – Najlepsi polscy projektanci

Grynasz Studio to multidyscyplinarny zespół, który tworzą Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz. Tandem współpracuje już ponad 10 lat, ich wspólna historia projektowa zaczęła się jeszcze w 2008 roku. Łączy ich nie tylko życie zawodowe, ale również prywatne. W swoich pracach szczególną uwagę poświęcają aspektowi ekologii i zrównoważonemu rozwojowi. Dlatego surowce, które wykorzystują, coraz częściej pochodzą z recyklingu.

Studio Grynasz najlepsi polscy projektanci

Najlepsi polscy projektanci inspiracje fotel sofa kanapa poduszki szarość beton stolik aranżacje dywan
Studio Grynasz

Razy2 – Najlepsi polscy projektanci

„Innowacja. Pasja. Zaufanie.” – właśnie pod takich hasłem projektuje zespół studia Razy2. Projektant Jacek Ryń i architekt Paulina Ryń to twórczy tandem, który nie boi się nowości i wyzwań! Zajmują się tworzeniem nowych rozwiązań we wzornictwie, co tak naprawdę oznacza pragnienie wdrożenia pozytywnych zmian do codziennego życia. Studio Razy2 projektuje dla odległych od siebie branż, dlatego zespół ma duże doświadczenie, które pozwala mu tworzyć zróżnicowane i kreatywne projekty.

Studio Razy2 najlepsi polscy projektanci

Najlepsi polscy projektanci designerski grzejnik inspiracje pudrowy róż
Razy2 Grupa Projektowa

Beza Projekt – Najlepsi polscy projektanci

Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Zofia Strumiło-Sukiennik to założycielki awangardowego studia projektowego Beza Projekt. Artystki zajmują się projektowaniem zarówno wnętrz, jak i osobnych produktów takich jak meble czy przedmioty gospodarcze. Studio ściśle współpracuje z technikami i rzemieślnikami. Projektantki aktywnie poszukują nowych, nietypowych rozwiązań i charakterystycznych detali, które wyróżnią ich prace.

Beza Projekt najlepsi polscy projektanci

komoda beza projekt inspiracje złoto drewno zieleń najlepsi polscy projektanci
Beza projekt

Tabanda – Najlepsi polscy projektanci

Grupa projektowa Tabanada powstała w Gdańsku. Do jej zespołu należą Małgorzata Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa. Wizytówką Tabandy jest produkcja mebli ze sklejki drewnianej, dlatego zespół aktywnie poznaje możliwości tego tworzywa. W swoich pracach przemycają inspiracje naturą, które w profesjonalny sposób łączą z surowymi industrialnymi akcentami.

Tabanda najlepsi polscy projektanci

 sofa drewno sklejka drewniana
Tabanda

Puff Buff – Najlepsi polscy projektanci

Puff Buff to nowe spojrzenie na oświetlenie w pomieszczeniu. Projektantka Anna Siedlecka i architekt Radek Achramowicz założyli markę Puff Buff w 2004 roku. Od tego czasu z takiego połączenia studia projektowego i małej manufaktury wychodzą wyjątkowe modele lamp. Co więc wyróżnia firmę? Główną cechą charakterystyczną pracowni jest wykorzystanie powietrza jako materiału w projektach lamp.

Puff Buff studio

Puff Buff studio lampa dmuchana
Puff Buff