Wnętrza publiczne, w których przebywamy na co dzień, mogą być piękne!

0
3019
Wnętrzze-publiczne-przychodni-projekt-inspiracje-hal-recapcja

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby wnętrza publiczne, w których zdarza nam się przebywać miały bardziej interesujący design? Estetyka i cała koncepcja przestrzeni odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu naszego wrażenia o miejscu. Ma również bezpośredni wpływ na emocje, które w niej odczuwamy. Idąc tym tropem, możemy stwierdzić, że piękne wnętrze, na przykład kliniki, mogłoby zrelaksować i zredukować napięcie związane z kontekstem miejsca. Nie wierzycie? Mamy na to dowód!

Wnętrza publiczne mogą być piękne – przychodnia lekarska w Bydgoszczy

Autorkami projektu prywatnej przychodni w Bydgoszczy są dwie architektki Ewelina Moszczyńska oraz Marta Puchalska-Kraciuk, założycielki pracowni Moszczyńska Puchalska Studio Architektury. Ich zadaniem było stworzenie pięknego projektu na parterze kamiennicy w zabytkowej części Bydgoszczy.

wnętrze-publiczne-hal-recepcja-przychodnia-drewno-kamień-rośliny-inspiracje

Wnętrze zabytkowej kamiennicy

Lokal, w którym planowano przychodnie, zadał koncepcję dla całego projektu. Budynek z 1905 ma bardzo niezwykły klimat, w większości dzięki sufitom, których wysokość stanowi aż 460 cm. Szczególnym elementem kompozycji stały się okna – wysokie, niemalże od samej podłogi mają bardzo charakterystyczny kształt dzięki zaokrąglonym rogom. Łatwo się domyślić, że ów akcent stał się motywem przewodnim projektu, a więc zaoblenia i miękkie formy pojawiają się niemal w każdym pomieszczeniu. Okrągłe lustra, brak ostrych rogów mebli oraz łuki w przejściach dodały przestrzeni lekkości i spokoju.

Ten charakter podkreśla również kolorystyka projektu. Postawiono na neutralne barwy monochromatyczne rozwiązanie. Żądzą tu biel, miękka szarość w kilku odcieniach, drewniane elementy wraz z akcentami złota i zielenią roślin.

wnętrze-publiczne-przychodnia-poczekalnia-siedziska-inspiracje

Warto dodać, że większość elementów wykorzystanych w aranżacji przychodni to dzieła polskich twórców.

Najważniejsza jest idea

Ideą przewodnią tej przychodni jest szczególna dbałość o zdrowie i samopoczucie pacjenta, którą ich zespół realizuje w sposób nowoczesny i zrównoważony. Koncepcja wnętrza gabinetu oraz jego wystrój doskonale odzwierciedla tę ideę. Ziemne barwy, naturalne materiały i piękne detale sprzyjają wyciszeniu i uspokojeniu, a więc korzystanie z usług lekarskich w takiej przestrzeni nabiera zupełnie nowego znaczenia.

wnętrze-publiczne-poczekalnia-recepcja

Źródło: materiały prasowe, Moszczyńska Puchalska Studio Architektury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here