Remont kuchni – inspiracje z Mediolanu, z targów Salone del Mobile 2018

3
155098

Wielkimi krokami zbliża się mały remont kuchni w moim mieszkaniu. Oczywiście nie obędzie się bez choćby delikatnych zmian w salonie, bo kuchnia z salonem jest połączona. To najlepszy moment, aby cofnąć się myślami do wizyty w Mediolanie na targach Salone del Mobile. Wizyta na targach zawsze wzbudza potrzebę odnowienia czegoś we wnętrzu, w którym przebywamy. Myśl o zmianie kilku detali tym razem również pozostawała w mojej głowie od kwietnia.

Remont kuchni – co do zmiany

Przede wszystkim do wymiany jest blat kuchenny. Dodatkowo w obecnej kuchni mamy pewną formę półwyspu kuchennego jednak jest on zupełnie niewykorzystany pod kątem możliwości siadania przy nim na stołkach barowych. Kolorystyka, zlew i bateria kuchenna  też na pewno nie pozostaną nienaruszone.

Blat kuchenny

To, co zachwyciło mnie najbardziej w targowych zabudowach na stoiskach to przepiękne blaty kuchenne. Kamienie, spieki kwarcowe, konglomeraty – do wyboru do koloru. Królują takie w kolorystyce przypominającej kamienie naturalne. Zauważamy wiele takich w ciemnych kolorach ziemi i stanowczo stonowanych. Okazuje się, że z mody na pewno przez jakiś czas nie wyjdzie jeszcze blat w odcieniu marmuru carrara. Często ten sam kolor przeniesiony zostaje na fronty zabudowy kuchennej. Takie możliwości daje nam użycie płyt wielkoformatowych, o czym już dla Was pisaliśmy. Do swojej kuchni rozważam właśnie wyłożenie blatu kuchennego i ewentualnie ściany nad blatem płytą w wielkim formacie.

remont kuchni blat

remont kuchni blat

remont kuchni fronty

blat remont kuchni

Blat kuchenny – technologia przyszłości

Jedno z rozwiązań, obok którego nie dało się przejść obojętnie to blat, który pełni funkcję płyty indukcyjnej sam w sobie. Dodatkowo sterowanie odbywa się również na powierzchni blatu. Wszystko wyświetlane jest za pomocą małych rzutników zamontowanych nad powierzchnią blatu. System sam wyczuwa pozycję garnka – czy to nie jest właśnie kuchnia przyszłości? Niestety mój remont kuchni odbędzie się bez zastosowania takiej technologi z kosmosu 😉

blat kuchenny

Remont w kuchni i Bateria Kuchenna

Marzy mi się bardzo wysoka bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Takie rozwiązanie jest idealne, kiedy tak jak ja często przemywam świeżą sałatę czy inne warzywa. Sprawdza się też bateria z opcją przełączenia na prysznic – bardzo fajnie możemy wtedy wypłukać najmniejsze okruchy ziemi zagnieżdżone pomiędzy liśćmi sałaty. Niestety u mnie nad zlewem wiszą szafki i nie będę mogła zastosować baterii tak pięknej i wysokiej jak na zdjęciu poniżej. Pozostają jednak równie estetyczne rozwiązania.

remont kuchni bateria kuchenna

remont kuchni bateria kuchenna remont kuchni bateria kuchenna

Aranżacja kuchni – elementy ekscentryczne?

Lubię, jak nie wszystko w aranżacji wnętrza jest oczywiste. Zastanawiam się, czy mój remont kuchni da radę objąć chociaż jeden taki element. To co rozważam to umieszczenie na jednej z powierzchni dużej tafli lustra – może będzie to ściana pod barkiem odbijająca salon. Na targach wypatrzyłam także zastosowanie futra – tak, futra – na ścianie, w której zabudowane zostały lodówki. Czy to nie jest małą przesadą? Muszę to przemyśleć. Gdybym przy okazji tego remontu zmieniała palniki, to marzą mi się takie, montowane bezpośrednio w blacie. To może być hit przyszłych lat. Wyglądają po prostu obłędnie. Dodatkowym walorem jest czyszczenie powierzchni wokół palnika – po prostu czyścimy ją razem z przecieraniem powierzchni blatu. Co Wy na to?

remont kuchni lustra tapeta remont kuchni ekscentryczna ściana

palniki

Zdjęcia: Katarzyna Szostakowska

Obiecuję udokumentować to co, w mojej kuchni się zadzieje przy okazji remontu. Mam nadzieję, że mój remont kuchni będzie czystą przyjemnością, a efekty zadowolą wszystkich domowników!

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

3 KOMENTARZE

    • Może to jest wskazanie na rzeczy, które już niedługo zagoszczą w naszych domach? Fajnie by było!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.