Centrum Praskie Koneser w wiosennej odsłonie rozświetlone lampionami

1
4609

Wraz z końcem zimy Centrum Praskie Koneser rozświetliło kilkadziesiąt kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i motyli. Instalacja autorstwa Jarosława Koziary – artysty znanego ze swoich nietuzinkowych realizacji w przestrzeni miejskiej oraz landartowych i graficznych kompozycji – jest dostępna za darmo w otwartej przestrzeni Placu Konesera przez całą wiosnę. Koniecznie zobaczcie jak dziesiątki kolorowych lampionów rozświetlają Pragę-Północ!

Rozświetlone Centrum Praskie Koneser

Centrum-Praskie-Koneser- Instalacja autorstwa Jarosława Koziary

Instalacja Jarosława Koziary, prezentowana w samym sercu stołecznej Pragi-Północ – na placu Konesera – składa się łącznie z 34 obiektów. To 25 kolorowych lampionów w kształcie tulipanów i 9 prezentujących motyle. Wszystkie części projektu imponują swoimi rozmiarami. Wielobarwne kwiaty osiągają aż trzy metry wysokości, a kolorowe owady ponad metr. Wszystkie po zmroku rozświetlają Centrum Praskie Koneser, podkreślając artystyczny i radosny klimat tego miejsca. 

Centrum-Praskie-Koneser- Instalacja autorstwa Jarosława Koziary

Jarosław Koziara – autor instalacji

Początek wiosny nieodłącznie wiąże się z tulipanami. Ich bogactwo kolorów, po długich miesiącach zimy, jeszcze bardziej zachwyca. Podobnie jest z motylami, na które tak często nie zwracamy uwagi. Cieszę się, że właśnie w twórczej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser prezentowana jest ta pełna optymizmu instalacja. Mam nadzieję, że wraz z nadejściem tej pięknej pory roku, kiedy wszystko budzi się do życia, wyzwoli w  mieszkańcach Warszawy pogodę ducha, której tak bardzo wszyscy teraz potrzebujemy – podkreśla artysta Jarosław Koziara, twórca instalacji. 

Jarosław Koziara znany jest ze swoich licznych instalacji przestrzennych. Jego lampiony rozświetlały między innymi Stare Miasto w Lublinie, a także ulice Częstochowy czy Leszna. Oprócz tego autor wielobarwnych konstrukcji, wykorzystujących tkankę miejską, specjalizuje się w landarcie. Landarta oznacza tworzenie dzieł sztuki w środowisku naturalnym, a także w grafice i projektowaniu scenografii. 

Kompozycja Jarosława Koziary, złożona z wiosennych tulipanów i motyli, dostępna jest bezpłatnie w otwartej, bezpiecznej przestrzeni placu Konesera. W trakcie spaceru należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych takich jak: zachowywanie odpowiedniego dystansu i zasłanianie ust i nosa.

Centrum-Praskie-Koneser- Instalacja autorstwa Jarosława Koziary

Czy wiedzieliście, że Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce? Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki. Stworzyło tym samym nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. My często odwiedzamy tę lokalizację ze względu na wiele realizacji projektów wnętrz w tym miejscu.

Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj