Minimalistyczne wnętrze z wyjątkowym klimatem

0
2762
salon-mieszkanie-z-antresolą-minimalistyczne-wnętrze

Zdaniem wielu wnętrza na poddaszu mają szczególny urok i niepowtarzalną atmosferę. Są kameralne, spokojne i nieco tajemnicze. Z tym nie możemy się nie zgodzić, jednak jako projektanci, wiemy, że dobrze zagospodarować przestrzeń poddasza to prawdziwe wyzwanie! Niektórym ekspertom, co prawda, takie projekty wychodzą na raz dwa – przedstawiamy minimalistyczne wnętrze mieszkania na poddaszu z wyjątkowym klimatem!

Minimalistyczne wnętrze na poddaszu

Mieszkanie na poddaszu należy dla młodej pary z dwójką dzieci, która ponad wszystko pragnęła stworzyć wyjątkowe miejsce dla swojej rodziny. Jedną z głównych potrzeb właścicieli mieszkania było wyodrębnienie osobnych sypialni dla każdego z dzieci. Nie mniej jednak, w apartamencie, które oni kupili, zaplanowanie dwóch osobnych pomieszczeń było problematyczne, dlatego postanowili zaprosić lokalnych architektów z Note Design Studio.

Zawsze patrz do góry!

Architekci z wielkim zaangażowaniem wzięli się za projekt mieszkania. Zauroczeni wyjątkowym charakterem poddasza postanowili wykorzystać to i stworzyć osobne pomieszczenia-bloki prosto pod samym dachem. W taki sposób powstały dwie osobne antresole dla dzieciaków. Pomieszczenia te mają podobny układ w odbiciu lustrzanym. Każde z nich wyposażono w łóżeczko, biurko do odrabiania lekcji, krzeseł, fotel oraz wysokie wbudowane szafy. Jedyna różnica – kolor. Pokój dziewczynki urządzono w kolorach ciemnego różu, który odcieniem przypomina brąz. Z kolei w pokoju chłopca dominuje ciepły kolor szałwii.

pokój-dziecka-minimalistyczne-wnętrze-sypialnia-łóżko-szafa-inspiracje
pokój-dziecka-inspiracje-komoda-szafka-krzesło-biurko

Prawdziwy minimalizm

Jak to minimalistyczne wnętrza mieszkań – projekt poddasza wyróżnia bardzo dojrzały i nieco skąpy design. A zatem oprócz mocnych akcentów kolorystycznych na dziecięcych antresolach pojawia się tylko jeden kolorowy blok – kuchnia. Podobnie jak i pokój chłopca, urządzono ją w szafki w kolorze szałwii. Reszta mieszkania to piękna mleczna biel.

Jeśli chodzi o meble oraz dekoracje, to w tym mieszkaniu nie zobaczymy nic więcej oprócz wyspy kuchennej z terazzo, kilku kanap, telewizora i pary dzieł artystycznych. Lekkość wystroju w połączeniu z nietypowym układem przestrzeni poddasza stwarza niepowtarzalną atmosferę, która wprowadza w spokój i ukojenie.

Źródło: materiały prasowe, Note Design Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj