Dom widokowy zbudowany ze starej konstrukcji

0
6647
inspiracje-wnętrze-jasne-krzesło-fotel

Niestety niektóre projekty zostają niedokończone z przyczyn wyczerpania budżetu czy też braku pozwolenia na budowę. W wyniku możemy obserwować wiele zapomnianych działek z zarośniętymi fundamentami zamrożonych projektów. Dom widokowy, o którym dziś mowa ma podobną historię, natomiast jego właścicielom udało się wybrnąć z tej sytuacji!

Dom widokowy zbudowany ze starego fundamentu

Drugim to dzieło architektów z pracowni RX Architects. Jego wyróżnikiem jest nie tylko oryginalna konstrukcja i kształt, ale również fakt, że jest dobudowany do fundamentu i części parterowy niedokończonego wcześniej budynku. Poprzedni właściciele nie mogli uzyskać pozwolenia na budowę poprzez znajdujący się obok rezerwat przyrody. Dlatego ostatecznie postanowili sprzedać działkę z niedokończoną konstrukcją.

dom-widokowy-elewacja-inspirace-drewno-działka-architektura dom-widokowy-drewniana-elewacja-inspirace-drewno-działka-architektura

Praca nad dokończeniem projektu

Nowi właściciele postanowili przywrócić działce życie. Piętrowa konstrukcja budynku na działce okazała się za mała, by spełnić ich oczekiwania, dlatego postanowiono dobudować kolejne piętro budynku. Koncepcja domu to dwa umieszczone na sobie pudełka. Na parterze zachowano istniejącą konstrukcję z cegieł, którą pomalowano na czarno. Ta tle parteru, elewacja piętra jest nieco bardziej wyrazista, pokrywają ją cienkie szczebelki modrzewia. W połączeniu te materiały tworzą ciekawy efekt wizualny.

dom-widokowy-elewacja-inspirace-drewno-działka-architektura

Jeśli chodzi o rozwiązanie dla wnętrza budynku, to zdecydowano na dosyć oczywisty i klasyczny układ. Dolna część domu należy do strefy dziennej. Znajdują się tutaj łazienka, salon, kuchnia z jadalnią i taras. Na piętrze budynku znajduje się strefa nocna – dwie sypialnie, podzielone między sobą strefa biblioteczną, która również ma wyjście na wpuszczony do środka taras.

jasne-wnętrze-z-wwidokiem-inspiracje-dom taras-inspiracje-drewno

Wystrój wnętrza jest dosyć spokojny i doskonale współgra ze zjawiskowym widokiem na rezerwat obok domu. Biel, szarość i faktura drewna to główne elementy użyte w realizacji. Architekci nie przypadkowo postawili na naturalne barwy, chcieli więc, by budynek wpisał się do krajobrazu.

jasne-wnętrze-z-wwidokiem-inspiracje-dom-schody minimalizm-inspiracje-dom-widokowy łazienka-ze-świetlikiem-inspiracje-wnętrze

Dom widokowy i pokój dla zabaw

Na zachód od głównego budynku architekci stworzyli jeszcze jeden ciekawy budynek. W podobnym stylu zbudowano także parterowy pokój gier z dodatkową przestrzenią typu studio dla gości.

dom-widokowy-inspiracje-architektura-drewniana-elewacja

Źródło: materiały prasowe, RX Architects

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj