Elegancka mieszanka stylów w apartamencie włoskiego architekta – wow!

0
2543

Nie ma bardziej interesującego wnętrza, od tego, które architekta zaprojektował dla siebie. Dziś zajrzymy do bardzo inspirującego apartamentu włoskiego architekta Fabio Fantolino. Mieszanka stylów charakterystyczna dla tego wnętrza to piękne połączenie ponadczasowych elementów minimalizmu, eleganckiej klasyki i nostalgicznego modernizmu. Zaintrygowani? A więc zaczynamy!

Mieszanka stylów we wnętrzu włoskiego architekta

Włoski architekt Fabio Fantolino zaprojektował inspirujące wnętrze własnego apartamentu w turyńskim pałacu XIX wieku. Projekt The Casa Mille to historyczne miejsce, ponieważ niegdyś należało do włoskiego szlachcica, hrabiego Callori. Pałac niejednokrotnie poddawał się metamorfozom, tak na przykład w 30. latach XX wieku, hrabi dobudował nową część budynku, w którym znalazł się jego warsztat oraz stajnie dla koni. Współczesna odsłona domu autorstwa Fabio Fantolino to nic innego jak nowoczesne łączenie epok, które składają się na bardzo komfortowy i elegancki wystój.

Rozwiązanie kolorystyczne

Inspiracją wystroju stała się otaczający pałac krajobraz i przyroda, znalazły się tu zatem lekkie kolory i naturalne materiały. To wszystko wzmocniły dosyć intensywne barwy akcentowe. Jeśli ogólna paleta naśladuje kolory ziemi – beż, biel, brąz i szarość, to akcenty wydziela ciemny turkus, błękit i morska zieleń.

Wystrój i koncept

Większa część nowoczesnego apartamentu znajduje się w najnowszej „technicznej” części pałacu. Jedynym pomieszczeniem, które zagospodarowano we wnętrzu XIX wieku, jest kuchnia. Żeby podkreślić różnicę historii pomieszczeń wnętrze kuchni i przedpokoju wydzielono parkietem w jodełkę, a resztę pomieszczeń – betonem.

salon-mieszanka-stylów-inspiracje-wnętrze

Królują w tym wnętrzu modernistyczne elementy pięknie ujęte w charakterze eleganckiej klasyki. To wszystko uzupełnia nowoczesne podejście i świeże aranżacyjne pomysły. Właśnie dlatego apartament ten to prawdziwa mieszanka stylów z różnych epok.

szkło-inspiracje-jadalnia-stół-krzesła
stół-niadaniowy-kuchnia-modernizm-klasyka-jodełka-inspiracje

Kluczowym pomieszczeniem apartamentu jest przestronny salon, a więc znalazła się tu przestrzeń wypoczynkowa z miękkimi meblami oraz miejsce do pracy – biurko. Przez szeroki otwór w ścianie, który dzięki zaoblonym rogom przypomina łuk, trafiamy do jadalni. Tu wyraźnie widać połączenie stylów, ponieważ modernistyczne lampy, przeszklona ścianka i kolorowy blat stołu pięknie współgrają z welwetem i klasyką krzeseł. Za jadalnią znajduje się kuchnia oraz mniejszy stół jadalny. Szczególne wrażenie robi wrażenie. Piękne marmurowe wykończenie w połączeniu z błękitem i drewnem stworzyło wyjątkowy efekt godny podziwu.

sypialnia-inspiracje-wnętrze-łóżko-mieszanka-stylów

Źródło: materiały prasowe, Fafio Fantolino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj