Pomysł na wnętrze domu – przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi

2
7440
elewacja-domu-pomysł-na-wnętrze-domu-inspiracje

Każde wnętrze prywatne to przede wszystkim przestrzeń, która powinna sprzyjać odpoczynkowi oraz służyć azylem bezpieczeństwa dla nas i naszej rodziny. Planując aranżację domów lub mieszkań zazwyczaj zastanawiamy się nad tym, jak stworzyć przyjazną dla relaksu atmosferę. A więc znamy odpowiedź! Oto pomysł na wnętrze domu, które jest wzorcem doskonałej przestrzeni wypoczynkowej.

Pomysł na wnętrze domu – przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi

Sommarhus H – właśnie tak nazywa się projekt architekta Johan Sundberg w Szwecji. Inwestorzy aktualnie mieszkają w Stanach Zjednoczonych, jednak urodzili się i wychowali na terenach Szwecji. Z planem wrócić do ojczyzny postanowili więc wybudować dom dla swojej rodziny, który dopasuje się do znajomego z dzieciństwa. W odpowiedź na takie zapytanie klientów Sundberg zaproponował stworzyć miejsce, które w dyskretny sposób pozwoli podziwiać otaczającą dom naturę.

elewacja-domu-pomysł-na-wnętrze-domu-inspiracje dom-nad-bałtykiem-inspiracje

Dopasowanie architektury do krajobrazu

Dopasowanie architektury do krajobrazu to szczególnie ważny aspekt, którego nie wolno pominąć. Jak w gotowaniu staramy się łączyć pasujące do siebie produkty, tak w architekturze ważne jest nie zaburzać, lecz uzupełniać otoczenie inwestycji. Jak powiedział sam architekt, miejscowość ta wymagała od nich czegoś subtelnego, budynku, który mógłby wkomponować się do natury i koncepcji architektury w pobliżu. Dlatego zdecydowano na proste kształty, w rezultacie czego powstało niczym proste pudełko u brzegów Bałtyku.

elewacja-domu-pomysł-na-wnętrze-domu-inspiracje

Materiały wykończenia – pomysł na wnętrze domu

Budynek Sommarhus H może i ma prosty kształt, natomiast każda z fasad jest wyjątkowa. Różnorodna sekwencja ścian i okien dodaje kompozycji ruchu. Mimo wszystko udało się uzyskać spójny efekt dzięki zastosowania okładziny z modrzewia. Gdy przejrzymy się bliżej, zauważymy, że cały plan architektoniczny domu jest bardzo treściwy, wypełnia go sporo faktur i ciekawych rozwiązań.

taras-inspiracje-dom-drewno-modziew

Wnętrze tego domu jest przestronne i jasne. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć efekt lekkiej konstrukcji i wprowadzić domowników w stan spokoju i wypoczynku. Jeśli chodzi o ułożenie pomieszczeń, to rozwiązanie również jest bardzo proste. Dom podzielono na dwie równe części. Pierwsza to przestronna strefa dzienna, na którą przekłada się salon, kuchnia i hol. Druga zaś należy do strefy nocnej, gdzie znajdują się sypialnie, łazienka i sauna.

salon-w-dużym-domu-pomysł-na-wnętrze-domu strefa-dzienna-w-domie-inspiracje-biel-drewno sauna-drewno-pomysł-na-wnętrze-domu-inspiracje

Źródło: materiały prasowe, Johan Sundberg Arkitektur

2 KOMENTARZE

  1. Super! Dom prosty, przestronny i nowoczesny 🙂 Lubię takie projekty z dużymi przeszkleniami. Od razu jest widok na naturę. 🙂 Idealne miejsce na wypoczynek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj