Jak osłonić taras od wiatru? Nowoczesna zabudowa tarasu

0
2531
zabudowa-tarasu-inspiracje-dom-architektura

Zabudowa tarasu powinna podkreślać bryłę budynku i komponować się z elementami elewacji. Jej zadaniem jest tworzenie klimatu umożliwiającego relaks oraz zapewnienie prywatności domownikom. Nowoczesne zabudowy tarasu mogą być wykonane np. z poliwęglanu, drewna lub szkła.

Urządzając taras, warto potraktować go jako przedłużenie domu. Zabiegi, które umożliwią nam osiągnięcie takiego efektu, to np. utrzymanie konstrukcji tarasu w kolorystyce elewacji oraz wybór takiego samego pokrycia dachowego, jakie znajduje się na budynku.

Zabudowa tarasu z poliwęglanu ‒ lekka i minimalistyczna

Planowanie prac budowlanych na tarasie warto zaplanować z wyprzedzeniem. Zyskamy w ten sposób więcej czasu na poszukiwanie materiałów budowlanych i będziemy mogli porównywać oferty różnych sklepów. Warto też korzystać z różnego rodzaju ofert i zniżek, np. dostępnych na stronie https://building-companion.pl/promocje, co pozwoli nam obniżyć całkowity koszt remontu. Estetyczna zabudowa tarasu stanowi dekorację domu i ogrodu. Taka przybudówka jest miejscem sprzyjającym odprężeniu i pozwala ukryć się przed deszczem i wiatrem.

W zależności od naszych upodobań taras może być bardziej lub mniej zabudowany. Nowoczesne konstrukcje tarasu coraz częściej wykonuje się z poliwęglanu. Jest to lekkie i wytrzymałe tworzywo sztuczne, które dobrze komponuje się np. z drewnem i metalem. Poliwęglanowa obudowa jest odporna na deszcz, promienie słoneczne i śnieg. Latem materiał nie będzie się szybko nagrzewał, a dzięki swojej lekkości przy jego użyciu stworzymy delikatne i subtelne konstrukcje tarasowe. Wykorzystując elementy poliwęglanowe, możemy nie tylko obudować ściany, ale także sufit. Materiał dostępny jest w różnych kolorach, a jego prosta forma przypadnie do gustu miłośnikom minimalistycznych i loftowych aranżacji.

Szklana zabudowa tarasu ‒ ponadczasowa i elegancka

Zwolennicy klasyki i naturalnych materiałów mogą postawić na tradycyjną zabudowę z drewna lub bardziej oryginalną zabudowę szklaną. Druga aranżacja będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli taras ma pełnić jednocześnie funkcję przydomowej oranżerii i zimowego ogrodu. Taka transparentna zabudowa będzie elegancka i ponadczasowa. W porównaniu z poliwęglanem jest cięższa, dlatego wymaga solidnej konstrukcji, która będzie stabilną podstawą dla szklanej zabudowy tarasu. Ważnym elementem są także wytrzymałe stelaże podtrzymujące ściany tarasowe. Drewniane zabudowy tarasowe mogą bazować na ażurowych ścianach pomalowanych na ciemne, jednolite kolory. W przypadku takich rozwiązań dach nad ścianami tarasu można pokryć takim samym materiałem, jaki znajduje się na budynku. Dzięki temu całość będzie prezentować się spójnie i harmonijnie.

Źródło: materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here