Przytulne wnętrza domu w stylu Wabi-sabi

3
3320

Przeróbki starych domów zawsze zapowiadają się fascynująco. Tym razem opowiemy o nietypowym projekcie pracowni Loft Kolasiński. Przytulne wnętrza tego domu wyróżnia się wyjątkowym zestawieniem elementów wyposażenia wnętrz, które łącząc się, tworzą niesamowitą atmosferę! Zajrzyjmy więc do środka!

Wielka przebudowa!

Dom, o którym dzisiaj mowa, to niezwykły przykład ciekawej i wyjątkowej pracy projektowej. Projekt polegał na renowacji i przebudowie wnętrza starego budynku z 1923 roku w Szczecinie. Zgodnie z filozofią tamtych czasów, wnętrza były podzielone na wiele pomieszczeń, inwestorzy jednak pragnęli zmiany układu na bardziej nowoczesny. W wyniku postanowiono zlikwidować większość ścian działowych, dzięki czemu powstała jasna otwarta przestrzeń domu.

 GABINET-PRZYTULNE-WNĘTRZA-WABI-SABI jadalnia-biała-inspiracje-krzesła-stół-japoński minimalizm

Co kryją w sobie przytulne wnętrza domu w Szczecinie?

Dom ma dwa poziomy. Parter pełni funkcję strefy dziennej, znalazł się tutaj przestronny salon, kuchnia, dwie jadalni oraz gabinet. Górną kondygnację, odpowiednio, przydzielono na strefę nocną. Tutaj inwestorzy oraz ich goście mogą wypoczywać w trzech sypialniach. Znajdują się tu również dwie łazienki.

 drzewo-oliwa-w-domu-inspiracje-przytulne-wnętrza inspiracje-salon dywan-w-salonie-ręcznej-robotysofa-fotel-kominek-belki-drewno

Materiały i wykończenia inwestycji

Główną inspiracją architektów była filozofia projektowania Wabi-sabi. Zgodnie z jej założeniami we wnętrzach domu dominują naturalne materiały oraz panuję pełna tolerancja na niedoskonałości. Wszystkie ściany oraz belki stropowe na piętrze pokryte zostały glinianym tynkiem. Na parterze postanowiono jedynie oczyścić belki stropowe i nie pokrywać je żadnym zabezpieczeniem. A więc przytulne wnętrza domu w Szczecinie kreuje głównie drewno oraz oryginalne elementy domu z 1923 roku, które sprzyjają harmonii i odpoczynku.

sypialnia-minimalistyczna-łózko-przytulne-wnętrza drewno-inspiracje-przytulne-wnętrza w stylu-wabi-sabi

A co z meblami? – Przytulne wnętrza w stylu Wabi-sabi

Meble wykorzystane w aranżacji tego projektu to niczym eksponaty muzeum dobrego designu. Dominujący nurt tego wnętrza to modernizmy japoński i brazylijski, a więc we wnętrzach domu znalazły się kultowe meble projektów Isamu Noguchi, Jader Almeida i Junzo Sakakura. Poza tym wykorzystano oryginalne meble, lampy i akcesoria pochodzące z wielu krajów, które zostały poddane specjalistycznej renowacji. Znalazło się również miejsce na meble autorskiego projektu Loft Kolasiński.

kuchnia-blat-wyspa-inspiracje wyspa-kuchenna-w-drewnie-inspiracje Źródło: materiały prasowe, Loft Kolasiński
Zdjęcia: Joel Hauck

3 KOMENTARZE

  1. Elegancka, a przy tym ciepła i przytulna aranżacja. Wykorzystanie drewnianych elementów robi tu niezwykłe wrażenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj