Browary Warszawskie – nowy kwartał stolicy

0
2468
browary-warszawskie-ulica-architektura-inspiracje

Uwielbiamy, kiedy na już dobrze znanych nam mapach miast pojawiają się nowe, wyjątkowe obiekty! Całkiem niedługo warszawiacy i goście miasta będą mogli odwiedzić nowo wybudowany kwartał na Woli. Browary Warszawskie to nowa lokalizacja, która powstaje niemalże w centrum stolicy. W tym miejscu spodziewamy się nie tylko nowych budynków i pięknych ulic spacerowych, ale również pierwszy w Warszawie woonerf i rewitalizację historycznych obiektów! Spójrzmy zatem, co się dzieje na placu budowlanym!

Browary Warszawskie – nowa lokalizacja w centrum stolicy

Za wybudowanie nowego fragmentu miasta w sercu stołecznej Woli zajmuje się największy polski deweloper Echo Investment. Projekt zapowiada się obiecująco. Już do końca 2020 roku wszyscy chętni będą mogli odwiedzić nową dzielnicę. Proponuje ona nowoczesne powierzchnie mieszkalne, biurowe, lokale gastronomiczne i wyjątkowe przestrzenie społeczne.

browary-warszawskie-ulica-architektura-inspiracje

Warszawska tradycja piwowarska

Browary Warszawskie to zamknięty dotąd obszar miasta, którego odbudowanie oddaje cześć słynnym wolskim browarnikom Błażejowi Haberbuscha i Konstantemu Schieleg. Charakteru temu miejscu nadadzą zrewitalizowane zabytki architektury. Aktualnie deweloper przeprowadza szereg precyzyjnych prac po odzyskaniu kilku wyjątkowych obiektów, w tym Warzelni i piwnic Leżakowni.

piwnice-leżakownia-inspiracje-warszawa piwnice-leżakownia-inspiracje-warszawa warzelnia-browary-warszawskie

Warzelnia to ceglany budynek z XIX, który znajduje się przy dwóch tworzących się placach miejskich: Rynku Warzelni i dziedzińcu Laboratorium. W połączeniu z otaczającą Warzelnię nowoczesną architekturą, budynek tworzy niesamowity krajobraz. Z kolei Leżakownia to 170 letnie zabytkowe piwnice, które niegdyś pełniły funkcję magazynów piwa. A zatem obecnie budowlańce starają się odzyskać wyjątkowy obiekt i przewrócić mu stan możliwy do użytkowania, by już pod koniec 2020 warszawiacy i goście stolicy mogli odwiedzać to przepiękne miejsce!

leżakownia-browary-warszawskie

Pierwszy woonerf w stolicy

Woonerf z języka holenderskiego oznacza „ulica do mieszkania”. W potocznym rozumieniu to miejska aleja pozbawiona ruchu transportowego, z wyłączeniem lokalnej obsługi. Brak rygorystycznej separacji strefy dla pojazdów i pieszych oraz dogodnie zaprojektowane komunikacji pieszych i rowerowych sprawiają, że taki rodzaj ulicy należy do jednego z najbardziej bezpiecznych.

browary-warszawskie-ulica-architektura-inspiracje

Idea stworzenia takiego miejsca to próba przeciwstawienia się ulicom wielofunkcyjnym, na których pojawia się zarówno ruch pieszy, jak i transportowy. W koncepcji warszawskiego woonerfu zakłada się ideę wykreowania przyjaznej przestrzeni, która stanie się wówczas miejscem spotkań i rekreacji.

Źródło: materiały prasowe, Echo Investment

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here