Minimalistyczny wystrój wnętrz – prawdziwa sztuka projektowania

1
3304
jasne-wnętrze-biel-inspiracje-salon-minimalistyczny-wystrój-wnętrz

Czy zauważaliście kiedykolwiek, że niektóre niepozornie proste wnętrza mimo swojej prymitywności potrafią zrobić prawdziwe WOW! Spotykamy się z tym na co dzień i doskonale wiemy, że natłok bodźców i informacji sprawia, że czujemy się zmęczeni. W takich sytuacjach na pomoc przychodzi minimalistyczny wystrój wnętrz, który niesie w sobie spokój i błogość. Jeśli pragniesz wypoczynku i kojącego wyciszenia – takie przestrzenie są właśnie dla Ciebie!

Minimalistyczny wystrój wnętrz francuskiego domku

Domek, o którym dziś opowiemy to wzorcowy przykład minimalistycznego projektowania. Autorem jego wnętrza jest założyciel pracowni architektonicznej Studio XM Timothee Mercier, który zaprojektował je dla swoich rodziców. Niegdyś budynek gospodarczy przekształcił się w prawdziwy, w pełni wyposażony dom na południu Francji.

dom-fasada-inspiracje-kamień salon-inspiracje-kanapa-wbudowana-biel-minimalistyczny-wystrój-wnętrz minimalistyczny-wystrój-wnętrz-sypialnia-biurko-krzesło-drewno-biel

Schronienie wśród gór

Budynek kupiono jeszcze w 2001 roku, jednak przez kolejne lata właścicielom nie udało się uzyskać pozwolenia na przebudowę ruiny. Nie mniej jednak po długim czasie oczekiwania lokalna rada w końcu wydała pozytywną decyzję i budowa ruszyła. Jak wyjaśnia sam architekta, nie była to zwyczajna rekonstrukcja, lecz olbrzymia praca nad zachowaniem oryginalnego charakteru miejsca z poszanowaniem do historii regionu – takie były główne wymagania inwestorów.

sypialnia-biurko-krzesło-drewno-biel-home-office-inspiracje-okno jadalnia-drewniany-stół-inspiracje-plecione-krzesła-biel

Minimalistyczny wystój wnętrz motywem przewodnim przebudowy

Głównym założeniem do stworzenia odpowiedniej aranżacji był minimalizm. Taki podejście do projektowania było najbardziej naturalne dla tego miejsca oraz potrzeb rodziców architekta. W środku budynku znajduje się jasna podzielona na dwa piętra przestrzeń. Ze względu na niewielki metraż postawiono na otwartość wszystkich pomieszczeń. Zatem na dole domku znajduje się przestrzeń dzienna, gdzie po jednej stronie znajduje się prosta kuchnia, po środku przestrzeń wypoczynkowa i po drugiej – jadalnia.

kuchnia-minimalistyczny-wystrój-wnętrz-inspiracje-drewno jasne-wnętrze-biel-inspiracje-salon-minimalistyczny-wystrój-wnętrz

Schodami wyżej trafiamy do strefy nocnej. Tu znajdują się dwie sypialni – duża przewiewna, z garderobą i biurkiem dla właścicieli oraz mniejsza dla gości. Pomiędzy pokojami znajduje się duża łazienka z osobną wanną i prysznicem.

sypialnia-drewno-biel-inspiracje szafa-ławka-inspiracje-drewno łazienka-w-drewnie-biel-inspiracje-minimalistyczny-wystrój-wnętrz

Głównym motywem kolorystycznym jest biel oraz ciepłe odcienie beżu. Kompozycję uzupełnia kolor naturalnego drewna i kilka elementów akcentowych takich jak pomarańczowa taborety czy też modernistyczny fotel z niebieskimi nogami.

Źródło: materiały prasowe, Studio XM

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here