Wnętrze architekta pełne żywych kolorów

0
2654
salon-wnętrze-architekta-inspiracje

Często przeglądamy stworzone przez architektów wnętrza, nie raz zastanawiając się na tym, jak wyglądają ich prywatne mieszkania. Z doświadczenia wiemy, że bardzo różnie. Niektóre projektanci, mieszkają we wnętrzach w stylu podobnym do tego, w którym projektują. Niektórzy zaś wolą odcinać się od świata oryginalnych przestrzeni i wypoczywają wśród dziewiczych ścian minimalistycznych apartamentów. Dziś zajrzymy do jednego z wnętrz, które para architektów stworzyła dla siebie. Zaintrygowani? A zatem lecimy – wnętrze architekta pełne żywych kolorów i ciekawych rozwiązań!

Wnętrze architekta – od siebie, dla siebie

Kreatywna para założycieli biura projektowego Lagado Architekts stworzyła wyjątkową przestrzeń apartamentu na własny użytek. Celem projektu była optymalizacja trzypoziomowego apartamentu z tarasem do potrzeb projektantów. Chodziło przede wszystkim o wykreowanie wielofunkcyjnego środowiska, gdzie kreatywne rzeczy można robić nie tylko w salonie. Odważna paleta kolorystyczna doskonale oddała charakter wnętrza oraz jej użytkowników.

wnętrze-architekta-inspiracje-schody-łazienka-róż-niebieski wnętrze-architekta-różowe-ściany-drewno-krzesło-zielone-schody-inspiracje-biurko

kuchnia-inspiracje-jadalnia-blat-drzwi schody-inspiracje-wnętrze-arhitekta-stół

A w środku…

WorkHome – Playhome to apartament, składający się z trzech poziomów. Parter to w pełni otwarta przestrzeń, którą wypełnia przestronny salon i zabudowana kuchnia. Pomieszczenie tego poziomu zaprojektowano w taki sposób, by nie naruszać jedność z naturą, o ile z panoramicznych okien salonu otwiera się widok na ogródek. Pierwsze piętro zajmuje nocna strefa, znajdują się tu sypialnie właścicieli mieszkania oraz ich dzieci. Górne piętro to również otwarty pokój, przypominający loft. Tu znajduje się biurko, gdzie rodzice zazwyczaj pracują, a dzieci odrabiają lekcje.

kuchnia-w-zabudowie-inspiracje-wnętrze-drewno-sklejka

wnętrze-architekta-inspiracje-salon wejście-schody-inspiracje-sklejka

Warto wspomnieć, że wszystkie pomieszczenia zostały przeprojektowane względem potrzeb właścicieli. Nie mniej jednak jedynym elementem, który nie uległ zmianie są schody. Pomalowane w soczysty odcień niebieskiego, kręcone schody stały się głównym akcentem całego projektu.

shody-inspiracje-wnętrze-architekta

Artystyczna paleta kolorów

Ten projekt niewątpliwie wyróżnia odważna kolorystyka. Architekci dobrali niesamowite kolory, które na pierwszy rzut oka nie mogłyby stworzyć spójnej kompozycji. Jednak odpowiednie proporcje i dobór odcieni pozwoliły opanować wszystkie barwy. Intensywny niebieski, beż, śliwkowy, zielony, pomarańczowy i to wszystko w połączeniu z drewnianą fakturą sklejką sprawia, że całe wnętrze wygląda na prawdziwe dzieło sztuki!

inspiracje-wnętrze-architelta sypialnia-drewno-sklejka-inspiracje dom-kamiennica

Źródło: materiały prasowe, Lagado Architekts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj