Pastelowe wnętrze, w którym odpoczniesz

0
2873
mieszlanie-pastelowe-wnętrze-jasna-kolorystyka-insipiracje-salon-z-aneksem

Wybór palety kolorystycznej wnętrza jest wyjątkowo odpowiedzialnym i bardzo ważnym zadaniem. Kolorystyka to nie tylko estetyczne wypełnienie projektu, ale również odzwierciedlenie charakteru jego przyszłych mieszkańców. W taki sposób zawsze podążamy drogą wymagań inwestora, a więc dobieramy barwy, względem tego, jak ta osoba funkcjonuje oraz jakie potrzeby ma zaspokoić nowy wystrój pomieszczeń. Pastelowe wnętrze, które wspólnie poznamy to azyl spokoju i bezpieczeństwa, wypełniony głębokimi odcieniami spokojnych kolorów.

Pastelowe wnętrze – błogi spokój i kojąca cisza

Autorem tego projektu jest polska pracowania projektowa Na Antresoli. Mieszkanie znajduje się we Wrocławiu, a jego właścicielom zależało na wykreowaniu naturalnej i przytulnej przestrzeni. Architektki doskonale zrozumiały wymogi klientów, dlatego do realizacji wnętrza, postawiły użyć subtelnej palety kolorów w połączeniu z ponadczasowymi naturalnymi materiałami.

pastelowe-wnętrze-detale-inspiracje-stoli-wazon pastelowe-wnętrze-kuchnia-inspiracje-błyszczące-beżowe-kafelki

Prosty układ i złożona kompozycja

Wnętrze ma tradycyjny dla dwupokojowego mieszkania układ. Znajdziemy tu salon z aneksem kuchennym, sypialnię i łazienkę. Całość wykonano w pastelowych odzieniach beżu, szarości i bieli, nie mniej jednak ten projekt pobudza zmysły i robi wrażenie swoją złożonością. Chodzi o detale. To wnętrze kreują drobne akcentowe elementy, co składa się w pełną, ciekawą dla oka kompozycję.

pastelowe-wnętrze-jadalnia-salon-z-kuchnią-inspiracje-stół-krzesła-lampy kuchnia-inspiracje-beż-kafle beżowe-wnętrze-inspiracje

Na przykład, gdy bliżej przejrzymy się salonu z aneksem, zauważymy, że cały efekt kreują dolne fronty szafek w paski, błyszczące płytki fartucha kuchennego i rzeźbione klosze lamp. Reszta wnętrza to jedynie proste monochromatyczne tło, które pozwala dodatkom nadać tej kompozycji szczególnego klimatu. Taką samą koncepcję można prześledzić i w pozostałych pomieszczeniach – uwaga do detali to najlepszy sposób na dobre wnętrze.

sypialnia-inspiracje-beż-pastelowe-kolory pastelowe-wnętrze-szafa-w-sypialni łazienka-inspiracje salon-detale-szara-kanapa

Naturalne materiały i lekkość wystroju

Jedną z zalet tego projektu jest użycie naturalnych materiałów. Drewno, len i bawełna doskonale wpisują się w koncepcję wnętrza. Takie wykończenie tworzy bardzo przytulną atmosferę. Jako zakończenie całej kompozycji, pastelowe wnętrze uzupełniono w obłe kształty. To rozwiązanie wzmacnia efekt wybranych barw i materiałów, tym samym obrazując lekkość wnętrza, w którym łatwo się zrelaksować.

sypialnia-detale-pastelowe-wnętrze-inspiracje-łóżko łazienka-inspiracje

Źródło: materiały prasowe, Na Antresoli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj