Nietypowe wnętrze dla młodej studentki

4
2890
nietypowe-wnętrze-inspiracje-kuchnia-zielone-fronty-fornir-stół-jadalnia

Niektóre projekty potrafią zrobić wrażenie swoją atypowością i nieco innym podejściem twórców do ich realizacji. Takie wnętrza nie trafiają się zbyt często i z reguły spotykają się z krytyką i niezrozumieniem odbiorców. I tu warto pamiętać, że wnętrze to dzieło, a architekt to twórca. Takie podejście pozwala otworzyć się na nietypowe wnętrze i czerpać inspiracje do realizacji własnych prac. A zatem dziś wspólnie poznamy jedno z takich!

Nietypowe wnętrze dla młodej studentki

Realizacja, o której dziś mowa to dzieło wybitnej rosyjskiej architektki Iriny Krasheninnikovej. Głównym zadaniem było w krótkim, półtoramiesięcznym okresie stworzyć przytulne i funkcjonalne wnętrze dla młodej dziewczyny, która przeprowadziła się na studia do innego miasta. Pierwotny układ mieszkania to otwarte studio o powierzchni 36m². Na potrzeby studentki trzeba było przeprojektować tę kawalerkę na pełnowartościowe dwupokojowe mieszkanie z salonem i sypialnią.

kuchnia-inspiracje-nietypowe-wnętrze-jadalnia-stół-krzesło

Szczegóły projektu i jego stylistyka

Żeby spełnić oczekiwania klientów, zaprojektowano osobne pomieszczenia we wnętrzu i oddzielono sypialnię od salonu oraz kuchni. W tym wnętrzu salon wygląda dosyć tradycyjnie, z wyjątkiem charakterystycznej meblościanki w stylu vintage i jaskrawozielonej lampy pod sufitem. Kuchnia jest w pełni funkcjonalna, znalazły się tu wszystkie niezbędne do gotowania urządzenia. W przypadku sypialni obserwujemy bardzo małe pomieszczenie, które wypełnia głównie dwuosobowe łóżko. Nie mniej jednak tu zastosowano dosyć nietypowe rozwiązanie. Ze względu na mały metraż mieszkania, miejsce do nauki, czyli biurko, znalazło się tuż przed łóżkiem w sypialni.

nietypowe-wnętrze-salon-inspiracje-kanapa-meblościanka kuchnia-inspiracje-jadalnia-stół-krzesło sypialnia-łóżko-biurko-inspiracje

Jak mówi sama architektka, styl wnętrza jest połączeniem skandynawskiego duchu i rosyjskiego nastroju. Całość uzupełnia bogactwo dekoracyjnych elementów, które twórczyni projektu zawdzięcza otwartości inwestorów. A więc pojawiają się tu rzeczy w stylu vintage, kolekcja szkieł oraz inne, dosyć nietypowe dla współczesnej tendencji wyposażenia wnętrz atrybuty.

biurko-home-office-nietypowe-wnętrze-inspiracje nietypowe-wnętrze-salon-inspiracje-kanapa-meblościanka nietypowe-wnętrze-inspiracje-salon-sypialnia

Paleta kolorystyczna i materiały

Inspiracją do wybrania kolorystyki wnętrza był widok z okien mieszkania. Dlatego widniejąca się z mnogość drzew i kopuły kościołów przeniosły się do wnętrza w postaci pastelowej zieleni, naturalnej faktury i kolorystyki drewna oraz charakterystycznych kształtów.

detale-drewno-lampa-inspiracje-nietypowe-wnętrze-dodatki sypialnia-dodatki-inspiracje-łózko-nietypowe-wnętrze nietypowe-wnętrze-salon-inspiracje-kanapa-meblościanka

Źródło: materiały prasowe, Irina Krasheninnikova

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj