Wamhouse Studio – domy inspirowane legendarnym logotypami

2
7737
projekt-domu-w-kształcie-logo=chevrolet-inspiracje-wamhouse

Projektanci znajdują inspiracje w najmniej oczekiwanych miejscach. Te nietypowe projekty zazwyczaj zyskują największe uznanie. Tym razem zaskoczyła nas Karina Wiciak z Wamhouse Studio. Projektantka stworzyła serię architektonicznych projektów inspirowanych słynnymi logotypami legendarnych korporacji. Jesteśmy pod wrażeniem!

Wamhouse Studio – domy inspirowane legendarnymi logotypami

„Trihouse” – projekt domu inspirowany logo Adidasa

Pierwszą inspiracją serii było słynne logo Adidasa, które składa się z trzech prostopadłych umieszczonych pod kątem pasów. Jak mówi sama projektantka, pewnego dnia zobaczyła w logotypie budynek i stwierdziła, że inne loga również mogą być dobrą inspiracją. Pierwszy dom ma powierzchnię 560  i niesie nazwę Trihouse. Fasada budynku to trzy umieszczone pod kątem bryły, połączone między sobą przeszkleniami. Dom podzielono na trzy piętra, z których każde ze względu na koncepcję budynku znacząco różni się wielkością. Parter to otwarta przestrzeń, która łączy główne pomieszczenia strefy dziennej z holem. Na pierwszym piętrze również znajduje się strefa dzienna.Z kolei drugie i trzecie piętro to strefa prywatna domowników. Znajdują się w niej między innymi sypialnia i łazienka.

projekt-domu-w-kształcie-logo-adidas-inspiracje-wamhouse projekt-domu-w-kształcie-logo=chevrolet-inspiracje-wamhouse

Chevrolet inspiracją Wamhouse Studio

Drugi dom to „Crosshouse”, wykonany według koncepcji skrzyżowanego logo marki Chevrolet. Budynek składa się z dwóch pięter z dodatkowymi antresolami. Według jego koncepcji strefa dzienna jest bardzo doświetlona dzięki przeszklonej fasadzie z przodu budynku. Prywatna, nocna strefa kryje się w jego tylnej części.

projekt-domu-w-kształcie-logo=chevrolet-inspiracje-wamhouse

Koncepcja Rhombhouse inspirowana logotypem Renault

Kolejny projekt to budynek w kształcie kultowego logo Renault. Dom ma więc bardzo nietypowy charakter i podobnie do innych konceptów posiada duże przeszklenia fasady. Tak jak poprzedni projekt, ten dom dzieli się na dwa piętra. Pierwsze to dzienna strefa – kuchnia, salon, jadalnia, a drugie prywatna – sypialnia wraz z garderobą.

projekt-domu-w-kształcie-logo-renault

Wamhouse Studio – piramida Mitsubishi

Ostatni projekt z serii legendarnych logotypów jest inspirowany Mitsubishi. Dlatego budynek ma kształt piramidy, która składa się z trzech rombów, połączonych między sobą przeszklonymi pomieszczaniami. Podobnie do poprzednich projektów, dolne kondygnacje budynku należą do strefy dziennej, natomiast górne stanowią strefę prywatną.

projekt-domu-w-kształcie-logo-Mitsubishi-inspiracje

Źródło: materiały prasowe, Wamhouse Studio

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj