Metamorfozy wnętrz – apartament w garażu!

4
2908
salon-apartamentu-inspiracje-metamorfozy-wnętrz-szafa-zabudowana-z-wnękamo-okrągłymi-cozy

Wnętrza z historią darzymy zdecydowanie większą sympatią. Wchodząc do starej kamienicy czy zabytkowego pałacu od razu czujemy jego duszę. Właśnie dlatego nasze serce zaczyna bić szybciej. A co powiecie na metamorfozy wnętrz użytkowych oraz technicznych z zachowaniem ich historii i klimatu? Prezentowany apartament to dawny garaż, który odnalazł swoje drugie życie w postaci pełnego kolorów wnętrza! Efekt końcowy jest fantastyczny!

Nietypowe metamorfozy wnętrz!

Kiedyś zwykły garaż, a dziś dzieło sztuki! Takie projekty zwracają na siebie uwagę nie tylko wystrojem, lecz przede wszystkim niezwykłą historią!

Po kilku latach mieszkania w zwykłym domu z garażem, właściciele nieruchomości postanowili odmienić całe wnętrze. Po pomoc zwrócili się do francuskiego studia projektowego Atelier Pierre Louis Gerlier. Wspólnie postanowiono wykorzystać pomieszczenie garażu jako przedłużenie strefy mieszkalnej. Taka decyzja pozwoliła stworzyć wyjątkowy projekt apartamentu, w którym znalazły się aż dwie sypialnie!

salon-metamorfozy-wnętrz-inspiracje-pudrowy-róż-butelkowa-zieleń

prysznic-różowe-kafelki-inspiracje-wnętrze

Projekt pełen kształtów i kolorów!

Architekci z Atelier Pierre Louis Gerlier nie boją się wyzwań, dlatego w swoim nowym projekcie bardzo odważnie podeszli do kwestii aranżacji i urządzania. Od teraz garaż tego domu to część wnętrza, którą wypełniają ciekawe kształty i nietypowe pudrowe odcienie. Projektanci dążyli do powiększenia wnętrza nie tylko metrażowo, ale również optycznie. Właśnie dlatego zredukowano większość zbędnych pomieszczeń, takich jak na przykład korytarze. Pozwoliło to stworzyć przestronną i otwartą przestrzeń.

łazienka-czerwone-kafle-inspiracje-metamorfozy-wnętrz-umywalka-na-blacie-prysznic-wanna salon-metamorfozy-wnętrz-inspriacje

Nietypowe rozwiązania i metamorfozy wnętrz

Następnym etapem projektu, było stworzenie nowych pomieszczeń, które ułatwią mieszkańcom codzienne funkcjonowanie. Architekci wydzielili więc drugą sypialnię oraz łazienkę. Jednak głównym pomieszczeniem tego apartamentu niewątpliwie jest salon. To wnętrze wariuje od ciekawych rozwiązań. Najmocniejszym akcentem jest nietypowa zabudowana szafa. Wykonana na zamówienie stanowi szereg rozwieranych drzwiczek, pomiędzy którymi wkradły się okrągłe wnęki. Dwa z nich to półki. Trzecia wnęka stała się biurkiem. Jednak czwarte, największe, to sofa! Doskonałe miejsce na delektowanie się winem i lekturę książki!

kanapa-w-salonie-kolor-cukierkowy-róż-inspiracje salon-apartamentu-inspiracje-metamorfozy-wnętrz-szafa-zabudowana-z-wnękamo-okrągłymi-cozy

Pozostałe elementy wykonano w stylu mid-century. Zastosowane kolory są przeważnie spokojne i stonowane, jednak w niektórych miejscach przebijają się mocne i bardzo intensywne barwy.

Źródło: materiały prasowe, Atelier Pierre Louis Gerlier

4 KOMENTARZE

  1. Łóżko, a właściwie szezlong super, komputer też ok, ale z tymi głośnikami to trochę przegięli… może bardziej by jakieś zdjęcia pasowały. Sama koncepcja na ścianę z siedzonkiem super

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj