Pomysł na kuchnię prosto z targów Living Kitchen w Kolonii

2
4036

Trendy kuchenne nie ulegają zmianie tak bardzo, jak bywa w przypadku mebli wolnostojących czy dodatków do wnętrz. Zabudowę kuchenną najczęściej robimy tak, aby służyła nam wiele lat, a nasz pomysł na kuchnię przetrwał napierające trendy. Ważne zatem, aby była ponadczasowa, jej funkcje rozplanowane z największym poszanowaniem zasad ergonomii, a materiały i sprzęty mogły przetrwać bardzo długie użytkowanie. Skoro jednak moda w urządzaniu wnętrz zmienia się, producenci mebli kuchennych i sprzętów również starają się nas zaskakiwać i co roku przedstawiają porcję nowości. Wśród tych nowości zauważalne jest kilka wspólnych elementów, zauważonych na różnych ekspozycjach targowych.

pomysł na kuchnię z marmuru

Monolityczne formy zabudowy

Kamień naturalny niezmiennie króluje w aranżacjach kuchennej zabudowy. Świetnym właściwościom nie ustępują mu jednak wszelkiego rodzaju spieki, konglomeraty i płyty wielkoformatowe. Zauważalne jest na pewno, że forma zabudowy staje się coraz bardziej czysta. Zdecydowanie więcej pojawia się powierzchni gładkich, gdzie łączenia materiałów i powierzchni niemal nie widać.

pomysł na kuchnię z płaskim blatem

pomysł na kuchnię z marmuru

kamienie blatowe

kamień użytkowy

pomysł na kuchnię

Zlewy i płyty zintegrowane z blatem

Forma zlewu zbudowanego z kamienia lub zatopionego w blacie jest niezaprzeczalnie bardzo atrakcyjna. Świetny wygląd otrzymamy również, gdy płyta indukcyjna zlicowana zostanie z blatem. Takim sposobem dużo łatwiej zachować czystość w obrębie samego zlewu i płyty.

granitowy zlew wpuszczony w blat

marmurowy zlew

zlew z marmuru nowoczesna kuchnia marmurowe szuflady

złoty zlew

Nurtuje nas jednak kwestia braku nawisów w blatach. Taki nawis ma bowiem swoją oczywistą funkcję. W momencie, kiedy coś nam się wyleje lub skapnie z powierzchni blatu, fronty szafek znajdujących się poniżej po prostu się nie zachlapią. Dużo łatwiej jest wytrzeć płyn z podłogi niż szorować cały front szafki z góry po sam dół.

Okap kuchenny ma się schować w płycie do gotowania

Instalacja okapu kuchennego wymaga często pochylenia się nad problemem, w jaki sposób wkomponować okap w zabudowę górnych szafek lub półek. Okazuje się, że coraz bardziej popularne stają się okapy montowane w płycie. I po kłopocie.

kuchnia indukcyjna z okapempomysł na kuchniępomysł na kuchnię

kuchnia indukcyjna z okapem

Wbudować AGD tak, aby było jak najmniej widoczne

Gdzie tak naprawdę jest powierzchnia do gotowania? Okazuje się, że może ona być tak ukryta, że tylko domownicy będą wiedzieli, gdzie się znajduje. Czy integrowane z blatami palniki wyprą tradycyjnie kupowane przez nas płyty indukcyjne czy gazowe?

pomysł na kuchnię

pomysł na kuchnię pomysł na kuchnię

Pomysł na kuchnię ukrytą zupełnie

Producenci umożliwiają nam nawet schowanie elementów kuchennych w ogóle. Jeśli nasza kuchnia połączona jest z salonem, a my nie mamy potrzeby cały czas patrzeć na znajdujące się w niej sprzęty – to żaden problem. Kuchnię można po prosty zamknąć lub wjechać nią pod blat kuchenny. Nikt się nie dowie, że ona tam w ogóle jest.

pomysł na kuchnię

pomysł na kuchnię

pomysł na kuchnię ukrywaną

Gdzie podziała się klasyka?

Jeśli chodzi o kuchnie bardziej rustykalne i klasyczne to mamy dwie opcje. Albo ustępują one miejsca kuchniom, które powyżej Wam opisałam, albo po prostu naszą uwagę przykuły w znacznie mniejszym stopniu. Oczywiście, nigdy nie pozostaną bez naszej uwagi imponujące kuchnie wolnostojące w stylu angielskim. Taki pomysł na kuchnię wymaga jednak sporej przestrzeni.

kuchnia w stylu angielskim

Chcecie prześledzić inne trendy z targów IMM cologne? Zerknijcie do naszych wpisów na temat kwiecistych wnętrz, zwierzęcych motywów czy powiewu etno we wnętrzach.

A wracając do trendów kuchennych z Kolonii, sprawdźmy, czy widać na naszym rynku pierwiosnki trendowe, albo chociaż dodatki do kuchni, które bedą pięknie prezentowały się w tak zjawiskowych kuchniach.

deska do krojenia z czarnego marmuru

Deska marmurowa – Fabryka Form

pieprzniczka z marmuru

Pieprzniczka i solniczka z marmuru – Fabryka Form

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj