Afryka dzika, klimat etno i orientalne dekoracje – IMM Cologne 2019 cz.3

0
3031

Targi IMM cologne co chwilę nas zaskakiwały nowymi, świeżymi odsłonami. Pisaliśmy o trendzie na kwiatowe i zwierzęce motywy, o biżuteryjnych lustrach i zjawiskowych lampach. Tymczasem zaskoczyła nas Afryka dzika, orient i zupełnie inne dekoracje rodem z filmów z serii „Indiana Jones”. Jednak nie mylmy tego zjawiska z popularnym ostatnio boho. W Kolonii klimat etno we wnętrzach ukazał się w wydaniu ekskluzywnym, wysmakowanym i ciekawie nieoczywistym. Sami zobaczcie.

Luksus w wersji etno

Luksusowe wnętrza etno to przede wszystkim wygodne sofy, siedziska i łóżka obite naturalnymi tkaninami. Większość z nich siedzisko miała osadzone niżej niż w standardowych meblach, co przypominało strefy wypoczynkowe np. w Indiach czy Afryce. Wśród tkanin obiciowych królowały głównie len, juta i bawełna. Przeważająca część została w kolorystyce oryginalnej, czyli szarościach, beżach i brązach. Charakterystycznym zjawiskiem były także poduszki. Te dekoracje ułożone rzędami na sofach zachęcały zdecydowanie do relaksu i zapraszały na filiżankę dobrego czaju.

sofa dekoracje poduszki kolorowe dekoracje

sofy z lnu stolik kawowy w kształcie pnia pościel z lnu pled kolorowy kolory ziemi sofa obita lnem

Afryka dzika, czyli dekoracje, kilimy, faktury i obrazy

Afrykańskie inspiracje widzieliśmy na targach w Kolonii na wielu stoiskach. Królowało rękodzieło w postaci naczyń na owoce, osłonek na donice czy ręcznie wyplatanych pater. Oczywiście wszelkie produkty tego rodzaju nie wyglądały, jakby je wczoraj zrobiła kobieta z plemienia Himba. Były precyzyjnie zaprojektowane i wykonane z bardzo dobrej jakości surowców. Jednak nadal zachowywały etniczny charakter. Tłem dla dodatków stały się wielkoformatowe obrazy przedstawiające afrykańskie kobiety z różnych plemion, mędrców z Indii oraz egzotyczne zwierzęta. Wszystkie te elementy składały się na bardzo spójną całość, która wyglądała na dogłębnie przemyślaną.

naczynia w stylu afrykańskim brazy w stylu afrykańskim naczynie w stylu afrykańskim naczynia w stylu afrykańskim siedzisko w stylu orientalnym obrazy w stylu afrykańskim tkanina w skarabeusze

Bajeczne dywany, na jakich Alladyn nie latał

O trendzie na powrót dywanów pisaliśmy przy okazji podsumowywania trendów według Pinteresta na 2019 rok. Na targach w Kolonii także był obecny. Można już śmiało powiedzieć, że nadlatują dywany! Począwszy od tych etnicznych, wyplecionych ręcznie po współczesne interpretacje bogactwa kolorów. Dywany indyjskie, jedwabne, bogate w rozmaite wzory oraz dywany jak obrazy. Jednym słowem: każdy na targach mógł dla siebie znaleźć dywan lub przynajmniej kilim.

dekoracja, dywan na ścianę

dywan jedwabny dywany orientalne

dywany geometryczne

dywany kolorowe geometryczne

Czy te trendy znajdziemy także na polskim rynku? Zebraliśmy dla was kilka inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj