Zwierzęce motywy jako dekoracje wnętrz, a lustro i lampa w roli biżuterii – trendy z targów IMM Cologne 2019 cz.2

0
2886

Opisaliśmy już trendy kwiatowe, pufy i ciekawe tkaniny tapicerskie na targach IMM Cologne. W tej części poświęcimy więcej uwagi zjawiskom, które nas wyjątkowo urzekły: dekoracje zwierzęce, ornamentne lampy oraz biżuteryjne lustra. To wnętrza pełne fantazji i odwagi. Są kolorowe, złote, błyszczące i niesamowicie gęste od charakterystycznych dodatków. Niekiedy przypominają wręcz wystawę sztuki światowych artystów.

Kreatywne dekoracje zwierzęce, czyli mini ZOO we wnętrzu

To zdecydowanie nasz hit. Zwierzęta we wnętrzach na targach w Kolonii występowały pod różnymi postaciami i w różnych gatunkach. Dekoracje w postaci kolorowych małpek, złotych goryli, zajęcy z pozłacanymi uszami dodają wnętrzom szczególnej fantazji. Do tego ogromne skrzydła ptaka czy złote owady uzupełniały domowy zwierzyniec. Zwierzęce motywy pojawiły się także na tapetach i tkaninach. Nam zaś zakochaliśmy się w fototapecie z krową w roli głównej!

dekoracje skrzydła złote

dekoracje tapeta w owady i ptaki goryl ze złota złoty owad figurka królika ze złotym uchem

poduszki ozdobne dekoracje maski złote na ścianie fototapeta z krową

Biżuteryjne lampy

Każdy, kto interesuje się wystrojem wnętrz, wie, że całe wnętrze potrafi „zrobić” jedna charakterystyczna lampa. Na targach IMM cologne zobaczyliśmy sporo pięknych, doskonale wykonanych lamp. Z daleka wyglądały wręcz jak droga biżuteria. Te lampy są faktycznie jak główny bohater wnętrza i ozdoba, obok której nie da się przejść obojętnie. Materiały, z których zostały wykonane to głównie ręcznie formowane szkło z dodatkiem metalu i tkaniny.

lampy bardzo bogate lampy klosze szklane lampy ze szkła lampy stołowe lampa ze szklanych kul żyrandol lampy lampy lampy ozdobne szkło i złoto lampa ze szkła

Lustra marzeń

Od cudownych lamp przechodzimy płynnie do luster marzeń. Nie bez przyczyny tak się zachwycamy, gdyż lustra, które zobaczyliśmy, to zaiste dzieła sztuki, a nawet rzeźby. Lustro według najnowszych trendów nie ma jedynie funkcji użytkowej. Jest dekoracją, niekiedy zastępuje obraz na ścianie. W roli lustra występuje też pompowany metal, fronty komód czy blaty stolików kawowych. Lustro nie tylko odbija światło, ale także widok na wysmakowany salon czy hall.

lustro pompowane lustra ozdobne ornamentne lustra lustra lustra stolik z lustrzanym blatemZwierzęce motywy we wnętrzach, bardzo zdobne, biżuteryjne oświetlenie i piękne lustra to nie wszystko, co zauważyliśmy na targach w Kolonii. Niebawem pokażemy więcej trendów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj