Modernizm a religia, inspiracje nowoczesnymi kościołami

0
4343

Istnieją świątynie, które podziwia cały świat. Gotyckie katedry, jak Notre-Dame de Paris, zachwycają swoją wielkością i potęgą, unikalne kościoły jak Sargada Familia w Barcelonie, potrafią wzbudzić podziw swoją historią. Każdy chociażby raz w życiu usłyszał te słynne nazwy. Jest jednak wiele innych, nieznanych świętych miejsc wartych uwagi. Modernistyczne z zachowaną tradycją, rozbudowane i minimalistyczne, kolorowe i jednobarwne. Inspiracje charakterem mało znanych i naprawdę niesamowitych kościołów w swoim obiektywie uchwycił francuski fotograf Thibaud Poirer.

Thibaud Poirer – inspiracje i wizje fotografa

Thibaud Poirer jest francuskim fotografem, pochodzącym z Paryża. Większość życia spędził poznając kulturę innych miast na całym świecie. Thibaud w swoich pracach skupia się na własnej perspektywie piękna i energii architektury oraz środowiska urbanistycznego, dlatego szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje fotografia nocna. Jedna z ostatnich prac fotografa „Palaces of self-discovery”, przynosiła mu szczególną popularność.

Modernisyuczny nowoczesny kościół

Modernisyuczny nowoczesny kościół Modernisyuczny nowoczesny kościół Modernisyuczny nowoczesny kościół Modernisyuczny nowoczesny kościół

Kolekcja zdjęć modernistycznych kościołów

Artysta podąża za ciekawą architekturą i inspiruje się urbanistycznym środowiskiem, dlatego następne jego dzieło to seria zdjęć „Sacred Spaces”. Kolekcja przedstawia wnętrza modernistycznych kościołów. Ciekawe jest to, że wszystkie zdjęcia zostały wykonane z tej samej perspektywy. Thibaud ustawiał aparat na środku głównej nawy kościołów, więc zwrócony w stronę ołtarza obiektyw uchwycił rzędy kościelnych ławek, potężne ściany i sufit wszystkich świątyń, dlatego zdjęcia z całej kolekcji tworzą spójną i charakterystyczną całość.

Modernisyuczny nowoczesny kościół Modernisyuczny nowoczesny kościół Modernisyuczny nowoczesny kościół Modernisyuczny nowoczesny kościół Modernisyuczny nowoczesny kościół biały

Modernizm i religia

Tempo życia współczesnego społeczeństwa sprawia, że wszystko się zmienia. Świat dostosowuje się do szalonego rytmu ludzkości, więc kościół, jako jedna z najstarszych i najbardziej delikatnych instytucji, również się zmienia. Thibaud Poirer przeniósł swoje inspiracje urbanistyką na serię zdjęć modernistycznych kościołów. Fotograf udowodnił światu, że współczesny kościół może łączyć i równoważyć symbolikę oraz tradycje z nowatorskim designem.

Modernisyuczny nowoczesny kościół

Modernisyuczny nowoczesny kościół

Modernisyuczny nowoczesny kościół

Modernisyuczny nowoczesny kościół beton

Prace francuskiego fotografa zachwycają i inspirują, a kolekcja zdjęć „Sacred Spaces” nie stała się wyjątkiem. To niesamowite dzieło, które przypomina o ważności utrzymywania równowagi we współczesnych czasach. Tempo życia sprawia, że często o tym zapominamy.

Źródło: Thibaud Poirer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj