Skandynawskie wzornictwo czy dzika Afryka?

0
1969

Dziesięciu wybitnych afrykańskich projektantów, architektów i artystów
połączyło siły z pięcioma projektantami IKEA, tworząc kolekcję nawiązującą do tematu miejskich rytuałów.
ÖVERALLT ma pomóc ludziom na całym świecie docenić niespieszne, szczęśliwe chwile spędzone w gronie przyjaciół i rodziny.

Skandynawskie wzornictwo w wersji afrykańskiej

Na rozgrzanym słońcem Czarnym Lądzie czas płynie jakby wolniej. Jego mieszkańcy cenią sobie dodające życiu urody niewielkie rytuały. Zafascynowana ich codziennością IKEA zdecydowała się na niestandardową współpracę z afrykańskimi projektantami z branży mody, rzeźby, architektury i projektowania mebli. Celem kolekcji ÖVERALLT jest budowanie mostów pomiędzy kulturami, tradycjami oraz ludźmi. Przykuwające wzrok intensywnymi kolorami i ciekawymi wzorami produkty sprawią, że każde wnętrze będzie miało duszę.

ławka z bambusa IKEA ÖVERALLT skandynawskie wzornictwo

Proste, codzienne, wspólne posiłki jak w Kenii

Powszechnie wiadomo, że najsmaczniejsze są posiłki spożywane w gronie najbliższych. Zapowiada się kolacja z rodziną i przyjaciółmi? To doskonały pomysł – wykonany
z eukaliptusa solidny stół został zaprojektowany tak, aby zawsze znalazło się miejsce dla jeszcze jednej osoby. Inspiracją był kenijski wieczorny rytuał!

ÖVERALLT okrągły stół z bambusa

Pomieszczą się wszyscy, zwłaszcza jeśli stół połączymy go z ławkami z kolekcji.

Do posiłku nie zaszkodzi odrobina wina – karafka o nietuzinkowej formie będzie idealna do jego podania.

karafka do wina w stylu afrykańskim

Błogie nicnierobienie

Po wspólnym posiłku dobrze jest odpocząć w błogim nicnierobieniu. Niespieszna wizja życia była inspiracją do stworzenia bujanego fotela – wystarczy usiąść, odchylić się i odpłynąć
w obłoki.

bujany fotel w stylu afrykańskim

stołek wyplatany z żyłek

Jeśli zaś jesteśmy fanami geometrycznych form, z pewnością spodoba nam się wykonany z niewykończonej sklejki fotel ÖVERALLT, dający możliwość dopasowania go do swojego indywidualnego stylu. Celem było stworzenie funkcjonalnego produktu dla każdego, bez użycia kosztownych materiałów czy wyrafinowanej technologii.

fotel ze sklejki

W nadaniu wnętrzom oryginalnego wyrazu pomogą akcesoria i tekstylia z naturalnych tkanin, których nie brakuje w kolekcji ÖVERALLT. Salon odmienią zaś miękkie dywany,
w których można dostrzec inspiracje dalekimi podróżami w stronę afrykańskiego kontynentu.

dywan w styluafrykańskim

Ciekawą nowością w asortymencie IKEA jest także torba z kolekcji ÖVERALLT – to nie tylko modny gadżet, a przedmiot wpisujący się w strategię zrównoważonego rozwoju. Połyskujące paski wyplatane z materiału podobnego do nici zostały wykonane z odpadów powstałych podczas produkcji opakowań. Doskonale przyda się w „miejskiej dżungli”!

torba w stylu afrykańskim

Torbę zaprojektowały Hend Riad i Mariam Hazem ze studia Reform.

Źródło: mat. pras. IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here