Niesamowity szklany dach nad Katedrą Notre Dame

0
3318

Studio 3D Miysis zapragnęło oddać hołd Notre Dame de Paris, tworząc serię obrazów przedstawiających bardzo osobistą wersję tego, co może być pełną szacunku rekonstrukcją tego naznaczonego przez wieki budynku. Twórcy połączyli nowoczesność z tradycją i sztuką. Zaproponowali niesamowity szklany dach, dzięki któremu Notre Dame może odkryć swoje pierwotne piękno, kontynuować podróż w czasie i pozostać silnym symbolem dla przyszłych pokoleń.

szklany dach nad katedrą Notre Dame

Szklany dach nad Notre Dame

Wszyscy byliśmy zasmuceni obrazami wielowiekowej katedry płonącej na naszych oczach. Czuliśmy się bezsilni wobec tej historii, tych prac, tego know-how, które zniknęło w zaledwie kilka godzin. Jednak teraz nadszedł czas na odbudowę.

szklany dach nad katedrą Notre Dame

Studio Miysis chciało zaskoczyć wszystkich cieśli i architektów. Dlatego stworzyło wizję rekonstrukcji katedry, która respektowałaby oryginalny styl tego kultowego budynku, ale jednocześnie korespondowałaby z naszymi czasami. Ich wizualizacje przenoszą nas w alternatywną przyszłość, która prawdopodobnie nigdy się nie stanie. Stworzyli Notre Dame, która akceptuje spustoszenie płomieni i która w pewien sposób powstaje z popiołów.

szklany dach nad katedrą Notre Dame

Nowa wizja łącząca stare z nowym

Twórcy ze studia Miysis zachowali wymiary i objętości oryginalnego dachu. Wybrali dyskretny wygląd zewnętrzny, który nie zniekształca sylwetki budynku, do którego wszyscy jesteśmy przywiązani. Ustawienie szklanego baldachimu zamiast dachu jest bardzo interesujące. Widziany z zewnątrz przybiera formę witrażu, nadając jednocześnie bardzo prostą estetykę, zbliżoną do oryginalnego dachu.

szklany dach nad katedrą Notre Dame

Nowa przestrzeń dla odwiedzających

W projekcie z przyszłości powstała nowa przestrzeń dostępna dla odwiedzających. Każdy mógłby cicho chodzić na powierzchni całego dachu, pod którym kryje się Notre Dame. Co może być bardziej naturalne niż składanie hołdu temu miejscu przez prawdziwą roślinną przestrzeń? Twórcy nazwali ją „lasem”.

szklany dach nad katedrą Notre Dame

szklany dach nad katedrą Notre Dame

Projekt inspiracyjny

Studio Miysis wyraźnie zastrzega, że przedstawione obrazy to ich wizja przyszłości. Zdają sobie sprawę z wagi Notre Dame de Paris i roli katedry. Budynek jest przede wszystkim religijny, historyczny i kulturowy. Dzięki tym kilku wizualizacjom przedstawiają nam swoją wyobraźnię i wizję przyszłości.

Źródło: notre-dame-paris.miysis.be

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here