Mediolan koronawirus – co z targami Salone del Mobile?

0
2535
Salone del mobile Mediolan koronawirus

Od kilku dni zastanawiamy się, czy Mediolan koronawirus stanie na przeszkodzie organizacji najbardziej inspirujących targów meblowych Salone del Mobile. Salone del Mobile odwołane – wyobrażacie sobie taką informację? W oficjalnych komunikatach organizatorów nie znajdziemy jeszcze wiadomości, która w konkretny sposób odnosiłaby się do aktualnej sytuacji.

Mediolan koronawirus

Organizatorzy targów meblowych Salone del Mobile w Mediolanie zastanawiają się jeszcze, jak zareagować na epidemię koronawirusa we Włoszech, gdy ten już zdążył zakłócić wydarzenia związane z branżą modową w ostatnich dniach. Jak wynika z doniesień zagranicznego portalu Dezeen, organizatorzy targów ogłoszą komunikat w ciągu kilku najbliższych dni. Oświadczenie pojawiło się w obliczu rosnącego zaniepokojenia wpływem wirusa na wydarzenia biznesowe w Mediolanie.

Mediolan koronawirus

Organizatorzy MIDO, największego na świecie wydarzenia związanego z produkcją okularów, ogłosili, że przesuną swoje wydarzenie w 2020 roku w mieście z powodu wirusa. 50. edycja targów miała się odbyć w dniach 29 lutego – 2 marca w Rho Fiera Milano, czyli tym samym miejscu, w którym ma odbyć się Salone del Mobile. Mediolan koronawirus przestawia więc w kalendarzach najbliższe planowane wydarzenia.

Koronawirus wpływa na branżę wnętrzarską i dostawy mebli czy oświetlenia

Wirus zaczął już wpływać na globalne łańcuchy dostaw. Epidemia powoduje spore zaburzenia logistyki i łańcuchów dostaw. Marki projektowe, które wytwarzają produkty w Chinach lub polegają na komponentach z tego kraju, szykują się na kryzys. W zeszłym tygodniu Apple ogłosiło, że z powodu opóźnień u chińskich dostawców nie osiągnie zakładanych celów w zakresie przychodów, a brytyjska marka oświetleniowa Tala ogłosiła, że ​​na jej przychody koronawirus także będzie miał wpływ.

Czekamy na oficjalne stanowisko organizatorów Salone del Mobile

Odbywający się co roku w kwietniu Salone del Mobile jest uważany za najważniejsze targi mebli na świecie. Edycja 2020 ma się odbyć w dniach 21–26 kwietnia. W ubiegłym roku wydarzenie przyciągnęło ponad 380 000 odwiedzających z ponad 181 krajów. Spośród 2418 wystawców 34 procent pochodziło z zagranicy.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie oficjalnego komunikatu organizatorów, gdyż bardzo chcielibyśmy być częścią tego wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here