Kuchnia moich marzeń, czyli jaki okap wybrać do kuchni?

2
3318
kuchnia-moich-marzeń-okap-tuba-w-kolorze-miedzianym-szara-kuchnia-inspiracje

Zarówno kuchnia, jak i łazienka, należą do najtrudniej projektowanych miejsc w przestrzeni mieszkaniowej. Jesteśmy często ograniczeni umiejscowieniem szachtów technicznych oraz skąpym metrażem wnętrza. Z tego powodu estetyka zazwyczaj ustępuje funkcjonalności, a więc staramy się być maksymalnie krytyczni, dobierając tu meble, urządzenia i dodatki. Czasami te dwa aspekty idą w parze i w jednym produkcie możemy odnaleźć zarówno wygodę, jak i estetykę. Dziś mowa o okapach kuchennych, a więc kuchnia moich marzeń – inspiracje na lepsze wnętrze!

Kuchnia moich marzeń – jaki okap będzie do niej najbardziej pasować?

Remont to jeden ze sposobów dostosowania przestrzeni do własnych potrzeb. Jeśli więc dobieramy nowe meble i urządzenia do naszego wnętrza, nie zapomnijmy o tym aspekcie. To jest bardzo proste. Okap, jak i inne elementy wnętrza, powinien maksymalnie odpowiadać naszym potrzebom. O tym często zapominamy, bo przecież okap ma tylko dobrze pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Otóż tak nie jest, okapy są różne, i ich funkcje również są bardzo różnorodne. Zastanówmy się zatem, jaki najlepiej odnajdzie się w Twojej kuchni?

Dla miłośników minimalizmu i prostych rozwiązań

Zacznijmy więc od najbardziej popularnych rozwiązań do kuchni. Zdecydowana większość z nas pragnie, żeby wnętrza wyglądały schludnie i spójnie. Dlatego w takich przypadkach stawiamy raczej na minimalistyczny design i proste kształty okapów. Mogą to być tradycyjne okapy kominowe dopasowane do koncepcji kuchni. Warto także rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami. Dla tych, którzy nie chcą pozostawiać okapu na widoku i wolimy monolitowość kuchni, dostępne są modele wbudowane w szafki, albo montowane przy samym suficie tak, by nie rzucały się w oczy.

okap-montowany-przy-suficie-inspiracje-biała-kuchnnia-inspiracje

Okap Grand Super Slim

okap-wyspowy-półka-inspiracje

Okap Metropolis INOX

Kuchnia moich marzeń – dla wrażliwych estetycznie

Coraz częściej pojawiają się wyjątkowe modele okapów dla koneserów dobrego designu. Chodzi oczywiście o kształt i kolor, którymi można do woli bawić się, projektując kuchnię. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań ostatnich sezonów jest okap w kształcie tuby. Taki pochłaniacz może w niekonwencjonalny sposób podkreślić charakter kuchni, stając się jej głównym akcentem.

kuchnia-moich-marzeń-okap-tuba-w-kolorze-miedzianym-szara-kuchnia-inspiracje

Okap Cylindro Miedź

kuchnia-moich0marzeń-okap-tuba-czrny-kolor-matowy-biała-kuchnia

Okap Cylindro Black Matt

Czasami można pozwolić sobie na więcej

Zdarza się też tak, że chcemy zabłysnąć czymś wyjątkowym. I na takie okazje istnieją już okapy. Tym razem chodzi o technologię! Bardzo wygodnym rozwiązaniem są okapy montowane na blatach oraz bezpośrednio pod nimi. Takie modele pojawiły się stosunkowo niedawno, ale już stały się bardzo popularne.

kuchnia-moich-marzeń-okap-montowany-w-blacie

Okap Integra

2 KOMENTARZE

  1. super projekty, mi najbardziej odpowiadałby okap ukryty, tak aby nie zaburzał przestrzeni i nie stanowił elementu dominującego w kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here