Trend na okrągłe formy w salonie, czyli Mediolan bez kątów prostych

0
3489

Pisaliśmy wielokrotnie o meblach tapicerowanych, ale pokazywaliśmy głównie klasyczne sofy i fotele uszaki. Dlatego bardzo uważnie obserwowaliśmy ten trend na Salone del Mobile. Mediolan w tym roku zdecydowanie stał formami obłymi. Trend na wijące się zestawy wypoczynkowe widzieliśmy co krok. Plastyczne meble obite były pięknymi welurami w oryginalnych kolorach. Królowały błękity, żółcienie, mięta oraz pudrowy róż.

Trend na otulające fotele

Wszyscy kochamy uszaki, gdyż można w nich wygodnie się rozsiąść, napić kawy czy przeczytać książkę. Tymczasem na Salone del Mobile pojawiły się fotele „otulaki”. Ich charakterystyczna konstrukcja nawiązuje trochę do foteli klubowych z lat 60., jednak nowoczesna forma, żywe kolory i tkaniny są już daleko w przyszłości. Niektóre modele wyglądają, jakby ktoś je napompował.

Wittmann obły fotel w kolorze miętowym
Wittmann
IOC trend na obłe fotele
IOC
rochebobois trend na przytulne fotele
rochebobois
Tacchini żółty fotel
Tacchini
Fendi fotele obite welurem
Fendi
Tachcini komplet zielonych foteli
Tachcini
Calligaris fotel skórzany w kolorze bordowym
Calligaris
Stua fotele dopasowane do kształtu człowieka
Stua

Poniżej przykład polskiej marki, która wpisuje się w trend obłości. Comforty zaprezentowała różowe krzesło pokryte futerkiem.

Comforty
Comforty

Sofy jak dzieła sztuki

Obok kilku sof nie mogliśmy przejść obojętnie. Były nadzwyczajne, widowiskowe i krzyczały do nas: „Czas na relaks!” Takie plastyczne meble ożywiają przestrzeń. Sprawiają, że salon staje się ciekawym dziełem sztuki. Niektórych modeli sof nie wyparłby się Salvador Dali.

Baxter sofa czarna
Baxter

Zdjęcie poniżej to aranżacja od marki Saba. Tu piękna, błękitna sofa została wyeksponowana na ścianie z lastryko – hicie ostatniego roku. Jest to więc doskonałe połączenie i przy tym cudowna zabawa przestrzenią.

Saba sofa obita błękitnym welurem
Saba

Fendi już ni raz nas zaskoczyła. Jednak takiego salonu, w którym paski, płynące linie i wiry spotykają się w jednym miejscu, jeszcze nie było. Absolutnie doceniamy.

Fendi
Fendi
Sicis
Sicis

Sofa od Wittmann jest połączeniem narożnika, sofy i szezlonga. Do tego jej karminowy kolor pobudza zmysły. To jest zdecydowanie dzieło sztuki.

Wittmann sofa w kolorze karminowym
Wittmann
Bonaldo
Bonaldo

Brabbu zawsze nas zaskakuje. Ileż dzieje się wokół tej pięknej różowej sofy! Pozornie nie pasujące do siebie elementy tworzą finalnie bardzo spójną koncepcję. W tej aranżacji zdecydowanie widać więc esencję tej marki, która odzwierciedla intensywny styl życia, wnosząc zaciekłość, moc i siłę do miejskiego stylu życia.

Brabbu różowa sofa trend
Brabbu
DitreItalia
Fendi
Fendi
Fendi
Fendi
Moroso
Moroso

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj