Stolik kawowy w wersji maxi – trend z targów Salone del Mobile

0
3133
Zanotta

Przyzwyczajeni jesteśmy, że stolik kawowy może być ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny i niezbyt duży. Tymczasem trend, który zauważyliśmy w Mediolanie w tym roku całkowicie zaprzecza takiem podejściu. Stoliki kawowe, które zrobiły na nas wrażenie, są ogromne, rozłożyste, wykonane z najlepszych materiałów i absolutnie rządzą. Te małe stoliki, które mamy w domach występowały w roli stolików pomocniczych.

Stoliki z marmuru – trend przewodni

Marmur kojarzy się nam z okładziną ścian w łazience czy pokoju kąpielowym. Ostatnimi czasy święci także triumfy w roli backsplasha w kuchni (przestrzeń między blatem kuchennym a górnymi szafkami). Podczas targów Salone del Mobile wiele stolików kawowych, a raczej stołów, m.in. z marmuru miało wykonane blaty. Królowały gatunki bianco carrara, emperador oraz szare marmury i granity.

Wielokrotnie naturalnym kolorem okucia blatów było złoto, czarna stal czy drewno egzotyczne.

stolik kawowy z marmuru trend
Calligaris
Eiccholtz stolik kawowy z marmuru z w złotym okuciu
Eiccholtz
stolik kawowy Flexform
Flexform
stolik kawowy z marmuru z dodatkiem drewna
Flexform
Zanotta stolik kawowy
Zanotta

Szklane stoliki w wersji makro

Obok wspomnianych wyżej marmurów i kamieni zauważyliśmy również trend na szklane stoliki. Wielokrotnie kilka mniejszych przeszklonych stolików tworzyło wyspy na środku strefy wypoczynkowej.

stolik kawowy ze szkła w stylu glamour
Eiccholtz

Szklane blaty stały się materiałem do nadruku grafik, kolorów. Popularnym zjawiskiem były stoliki, w których blat z przyciemnionego szkła łączył się ze złotymi czy mosiężnymi podstawami. Takie podejście absolutnie pasuje do stylu nowojorskiego i klasycznego, ale też art deco.

Fendi stolik kawowy z kilku szklanych stolików
Fendi
stolik kawowy marki Fendi
Fendi
Gianfrancoferre szklany stolik kawowy
Gianfrancoferre
duży szklany stolik kawowy z przyciemnianego szkła
Living Divani

Stolik kawowy jak witryna ekspozycyjna

Nie da się ukryć, ze na tak dużej powierzchni stołu da się wyeksponować bardzo wiele. I bynajmniej nie była to kawa i ciastka. To gliniane misy, szklane i ceramiczne wazy stały na środku blatów. Obok znalazło się miejsce dla albumów i magazynów tudzież zinów. Całość dopełniały rzeźby.

stolik kawowy okrągły
Baxter
stolik kawowy z szarego marmuru
Frag
stolik kawowy
Living Divani
Mood stolik kawowy
Mood
stolik kawowy z marmuru
Porada
stolik kawowy vitra
Vitra

Warto zaznaczyć, że obok tych wszystkich ogromnych stolików kawowych zachęcająco zerkały na nas obszerne, wijące się sofy, narożniki i modułowe meble wypoczynkowe. Ten styl aranżowania przestrzeni wypoczynkowej ujął nas, bo jest całkowicie bezkompromisowy. Narzuca się przestrzeni, rozpycha się i zaprasza do relaksu, długich rozmów przy lampce wina i lektury dobrej książki czy czasopisma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here