Konkursy dla architektów – w poszukiwaniu lepszej przyszłości miast!

2
2240
architektura-inspiracje-elewacja-budynku-konkurs-dla-rchitektów

Projektowanie architektoniczne to nie tylko piękne przestrzenie i budynki, lecz również ogromna odpowiedzialność. Obecnie architektura powinna odpowiadać na aktualne dla społeczeństwa potrzeby i ułatwiać codzienne funkcjonowanie ludzi. W ramach Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA, Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, pragnie wyszukać nowatorsko myślących i odważnych architektów, studentów i absolwentów, którzy podejmą wyzwanie – napiszą tekst na temat relacji kultury i architektury lub zaprojektują ulepszenie przestrzeni publicznej dowolnego miasta w Polsce. Zobaczmy więc, na czym polegają te konkursy dla architektów!

Konkursy dla architektów, absolwentów i studentów

Wartość estetyczna i ekonomiczna już dawno przestały być kluczowe w przypadku architektury. Coraz częściej projektanci starają się odpowiedzieć na potrzeby społeczeństwa i tworzyć przestrzenie, uwzględniając problemy ludzi, ich kulturowe i fizyczne zróżnicowanie. Globalnie patrząc na aktualne trudności urbanistyczne, z którymi boryka się ludzkość, możemy wyróżnić:

  • przeludnienie;
  • zmniejszanie się terenów zielonych;
  • zanieczyszczenie wody i środowiska;
  • problemy związane z psychologicznym stanem społeczeństwa;
  • kwestie starzenia się.

Dobra architektura według Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Dobry architekt potrafi zaprojektować odpowiedzialną społecznie architekturę w duchu idei zrównoważonego rozwoju miast. – Patron Fundacji wierzył, że na dobry projekt architektoniczny przekłada się połączenie piękna i pragmatyzmu. Zachwycał się odważną i śmiałą architekturą, która miała jednak przede wszystkim wyróżniać się odpowiedzialną i kształtującą postawą. Właśnie takich architektów Fundacja im. Stefana Kuryłowicza pragnie wspierać w ramach programu Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA.

konkurs-dla-architektów-inspiracje-plakat

Konkursy dla architektów – Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA

W tym roku odbywa się kolejna edycja konkursów. Laureaci zeszłych lat wywarli ogromne wrażenie na społeczności oraz przedstawiały projekty lepszej przyszłości, między innymi na przykładzie Warszawy. Teraz kolej na odnalezienie nowych talentów. Zapoznajmy się więc z konkursami.

architektura-inspiracje-elewacja-budynku-konkurs-dla-architektów

Konkurs TEORIA

Konkurs wyłania najlepszych autorów, którzy opisują relację kultury i architektury. Na laureata Konkursu TEORIA czeka 3 500 zł oraz publikacja pracy w dwujęzycznej polsko-angielskiej wersji.

architektura-inspiracje-elewacja-budynku-konkurs-dla-architektów

STYPENDIUM PRAKTYKA

Projekt trwa 6 miesięcy. Fundacja poszukuje nowoczesnych obserwatorów rzeczywistości, architektów, którzy swoją pracą ulepszą dowolną publiczną przestrzeń w Polsce. Budżet stypendium wynosi 16 000 zł i podzielony jest na dwa etapy. Najlepsi architekci dodatkowo otrzymują wsparcie merytoryczne w rozwoju zwycięskiego pomysłu.

Wiemy, że nasi czytelnicy są zdolni i uwielbiają piękno designu i architektury. Dlatego mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do udziału i spodziewamy się zobaczyć Was wśród laureatów tych konkursów! Prace można nadsyłać do 7 stycznia 2020 roku 😉

Źródła: materiały prasowe, Fundacja im. Stefana Kuryłowicza

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj