Klimat hygge na gdańskim osiedlu z muralem w tle

0
2820

Zapoczątkowana przez Duńczyków moda na relaks i życiową równowagę, nazywana dumnie hygge, nie jest tylko chwilową modą. To sprawdzony przepis na szczęście, dlatego deweloper TPS Reapolis nie przypadkowo wykorzystał go w gdańskiej inwestycji Vialo. Cały kompleks zaprojektowany przez studio Roark pomyślano tak, by sprzyjał zdrowiu mieszkańców. Klamrą spajającą wszystkie elementy osiedla jest mural autorstwa Ideamo, zainspirowany skandynawskim designem i filozofią hygge.

Hygge, czyli spokój i harmonia

Spokój, Atmosfera i Harmonia, czyli trzy budynki składające się na kompleks Vialo, zostaną ostatecznie oddane do użytku jeszcze tego lata. Inwestycja zlokalizowana u zbiegu ul. Kopernika i ul. Wronia w Gdańsku Aniołkach to łącznie 2600 m2 powierzchni, które są częścią kompleksowo zaprojektowanej przestrzeni zieleni. Nieodzownie wiążą się z duńską filozofią szczęścia. Rozwiązania pracowni architektury krajobrazu są swoistym dopełnieniem całej opowieści o osiedlu Vialo. Tu skandynawska idea życia w harmonii z naturą i miejską sztuką w postaci murali buduje więc atmosferę zadowolenia z uroków spokojnego życia.

hygge ogród osiedle vialo

ogród hygge osiedle w Gdańsku

natura urban joungle

Mieszkańcy są najważniejsi

TPS Reapolis przy koncepcie osiedla Vialo postanowił zaakcentować, że punktem centralnym inwestycji w każdym aspekcie będą właśnie mieszkańcy i walory zamysłu hygge. Takie podejście doskonale zinterpretowali architekci ze studia Roark, przekładając tę ideę na język projektu.

Schemat kolorystyczny i zastosowane w projekcie materiały grają z zielonym otoczeniem i tworzą spójną, stonowaną całość o odprężającym charakterze. Beżowy tynk, płytki elewacyjne, żaluzje w kolorze drewna oraz blacha dachowa nawiązują więc do okolicznej zabudowy.

miejsce do czytania na osiedlu

W tej przestrzeni nie mogło zabraknąć przemyślanych terenów zieleni z altanami i strefą relaksu, gdzie mieszkańcy mogą nacieszyć się spokojem i odpocząć w gronie bliskich, przyjaciół, czy sąsiadów.

Sztuka łagodzi obyczaje

Murale, jako przykład miejskiej sztuki, cieszą się coraz większym uznaniem pośród deweloperów. W ten sposób wyróżniają oni swoje inwestycje i podkreślają ich wyjątkowy charakter. Pomysł graficzny muralu Ideamo stworzonego na potrzeby osiedla Vialo nawiązuje do nurtu skandynawskiego. Jest on więc swoistą nicią łączącą wszystkie elementy osiedla i stanowi tło dla zaprojektowanej tam zieleni: drzew oraz pnączy.

mural na osiedlu mieszkaniowym

mural miejski

Żródło: mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj