Elegancki pokój kąpielowy cały w marmurach

0
4752

Pokój kąpielowy to takie miejsce na ziemi, w którym zatrzymuje się czas, byśmy choć przez chwilę poczuli się absolutnie sobą. Taki właśnie pokój od dawna nam się marzył i w końcu go mamy! Projekt oparliśmy na kolekcji płyt wielkoformatowych od Macieja Zienia. Płyty SPECCHIO CARRARA i BLACK PULPIS (Tubądzin kreacja Maciej Zień) ozdobiły ściany i obudowę wanny. Doskonale też skomponowały się z ciemniejszym drewnem mebli łazienkowych. Z kolei pod dwie umywali wykorzystaliśmy blat z gresu!

pokój kąpielowy

Blat z gresu – tak, to możliwe!

Lubimy eksperymentować. Postanowiliśmy więc w zupełnie inny i nieoczywisty sposób stworzyć blaty szafek pod umywalkami. Zamiast klasycznego kamienia blat pod dwiema umywalkami powstał z płyty MONOLITH INDUSTRIO ANTHRAZITE barwionej w masie. Płyty barwione w masie zachowują kolor i strukturę także w przekroju, więc krawędzie takiego blatu prezentują się bardzo ładnie. Okazało się więc, że blat z gresu jest świetnym materiałem i rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią kamienia.

pokój kąpielowy z szafką pod umywalkę blat z gresu blat z gresu

Warto pamiętać, że blat z gresu należy położyć na blacie z płyty stolarskiej. W ten sposób wzmacniamy jego konstrukcję i mamy 100% pewności, że utrzyma ciężar umywalek. Należy też wyjątkowo starannie oszlifować i wypolerować krawędzie płytki. Jak przygotować taki blat w odpowiedni sposób pisaliśmy TU.

pokój kąpielowy i blat z gresu

Czarna armatura i czarne płyty wielkoformatowe

Jasne płyty SPECCHIO CARRARA zestawiliśmy z kontrastującymi BLACK PULPIS z kolekcji Macieja Zienia. To klasyczne połączenie nadało łazience elegancji i ponadczasowości. Ciekawym akcentem stała się też czarna armatura, która doskonale prezentuje się zarówno na tle czarnych, jak i jasnych płyt.

Oprócz wanny w pokoju kąpielowym pojawił się także prysznic. Takie rozwiązanie daje możliwość równoczesnych kąpieli dwóch osób lub wyboru rodzaju kąpieli w zależności od dostępnego czasu.

Akcent w postaci oświetlenia

Zdecydowanym akcentem i elementem wyróżniającym się w tej łazience jest nietuzinkowa, podwójna lampa od Markslojd. Ten jedyny element industrialny został wyeksponowany na tle wielkoformatowego lustra, dzięki czemu zyskał dodatkową głębię. Miękkie linie lampy nawiązują do owalnych umywalek.

Nasz pokój kąpielowy nawiązuje stylistyką i kolorystyką do łazienki z prysznicem. W obu pomieszczeniach zastosowaliśmy także blaty z płyt wielkoformatowych, z których jesteśmy bardzo dumni!

Materiał powstał we współpracy z firmami Tubądzin i Markslojd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj