Moda wielkiego formatu we wnętrzach – płyty wielkoformatowe Macieja Zienia

1
3463

Maciej Zień to projektant, stylista, a przede wszystkim perfekcjonista. Od lat jest jedną z jaśniejszych postaci na polskiej scenie modowej. W ramach współpracy z Ceramiką Tubądzin stworzył cztery nowe linie wielkoformatowych gresów Grand Beauty, na które przeniósł swoje inspiracje. Nowe kolekcje inspirowane europejskimi tradycjami kamieniarskimi, a w szczególności ekskluzywnością marmuru to Amber VeinBlack Pulpis, Grey Pulpis oraz Specchio Carrara.

Płyty wielkoformatowe Amber Vein z dodatkiem bursztynu

Kolekcja Amber Vein to linia bardzo elegancka. Czarne płyty są delikatnie poprzecinane cienkimi żyłkami w kolorze bursztynu. Ściany obłożone w ten sposób idealnie prezentują się na dużych przestrzeniach i niekoniecznie muszą to być pokoje kąpielowe. W ramach tej kolekcji, oprócz płyt, dostępne są także specjalne listwy ścienne w kolorze miedzi o wymiarach 1198×23 cm. Takie listwy mogą być idealnie pasującym dekorem łączącym poziomo dwie płyty wielkoformatowe.

Tubądzin amber vein

Tubądzin Amber Vein

płyty wielkoformatowe Maciej Zień

Black Pulpis to połączenie czerni z bielą i złotem

Kolejną linią płyt jest Black Pulpis. Dzięki nim wnętrze np. łazienki nabiera luksusowego charakteru. Powierzchnie płyt zdobią nieregularne białe żyłki, wprowadzające intrygujący kontrast w ogólnym odbiorze aranżacji. Połączenie bieli i czerni jest także ponadczasowym synonimem elegancji, wprowadzającym do wnętrz dystyngowany, ekskluzywny klimat. Elegancka, połyskująca czerń stanowi uniwersalne tło dla nowoczesnych, designerskich dodatków. To właśnie tę kolekcję, w połączeniu z Specchio Carrara wybraliśmy do realizacji łazienkigdzie miała zagościć wyjątkowa elegancja.

black pulpis

Kreacje Amber Vein i Black Pulpis bez wątpienia można rozpatrywać w kategoriach dzieła artystycznego. Ich twórca Maciej Zień znany jest z wyjątkowej, wysublimowanej wrażliwości estetycznej. Płyty z tych kolekcji z całą pewnością mogą zostać wykorzystane w najbardziej reprezentacyjnych przestrzeniach.

Grey Pulpis dla wielbicieli szarości

Tak jak w przypadku Black Pulpis powierzchnię płyt Grey Pulpis zdobią białe żyły, nadające kolekcji wysublimowanego klimatu. Tu znów widać inspiracje Macieja Zienia fakturą marmuru. W odróżnieniu od wersji czarnej, która dostępna jest w połysku, szara występuję dodatkowo w miłej w dotyku satynie. Wielkoformatowe płyty umożliwiają uzyskanie monumentalnego efektu wizualnego.

grey pulpis Maciej Zień

grey pulpis Tubądzin Maciej Zień

Specchio Carrara ku czci Michała Anioła

Faktura marmuru karraryjskiego od setek lat stanowi wzorzec elegancji. W kolekcji Specchio Carrara znajdziemy płyty odwzorowujące ten niezwykły materiał, który na przestrzeni wieków stanowił inspirację dla największych artystów. Wyróżnikiem kolekcji jest spektakularny, dwuczęściowy obraz ścienny z grafiką tworzącą lustrzane odbicie.

płyty wielkoformatowe Maciej Zień

Kolekcja Specchio Carrara zawiera płyty w dwóch wersjach wykończeniowych: polerowanej oraz nowatorskiej wersji satynowej, która sprawia, że zarówno wizualnie, jak i w dotyku są one subtelne i delikatne.

płyty wielkoformatowe Maciej Zień

Tubądzin Maciej Zień

Macej Zień kolekcja Grand Beauty

Różnorodność rozmiarów kolekcji Grand Beauty pozwala także na ich zastosowanie w pomieszczeniach o mniejszych powierzchniach (np. łazienkach), a dzięki mrozoodporności także na zewnątrz budynku. Wnętrza, które można stworzyć dzięki płytom Macieja Zienia, stają się dostojne, monumentalne i szlachetne, niczym katedry i pałace wykończone marmurem.

Źródło zdjęć: Ceramika Tubądzin

1 KOMENTARZ

  1. Mi się bardzo podoba beton architektoniczny we wnętrzach, ale te płyty wielkoformatowe, szczególnie w czerni, wyglądają znacznie lepiej 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj