Pokój kąpielowy czy praktyczna łazienka z prysznicem?

1
7037

Kiedy mamy taki luksus i możliwość zaaranżowania w domu lub mieszkaniu dwóch łazienek, zastanówmy się nad ich funkcjami. Czy warto robić dwie łazienki z prysznicem, czy może dwie z wannami? Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest stworzenie dwóch zupełnie innych. Zaprojektujmy pokój kąpielowy z wygodną wanną w jednej łazience, a drugą przeznaczmy na prysznic i tzw. szybkie odświeżenie się np. po joggingu. Taką właśnie realizację niebawem wam pokażemy.

Elegancki pokój kąpielowy w marmurach

Na początek weźmy na warsztat pokój kąpielowy. Zaprojektowaliśmy go dla czteroosobowej rodziny, ale nie oszukujmy się – to jest raj dla pani domu. Wnętrze tej łazienki od początku miało być eleganckie i ponadczasowe, ale jednocześnie nowoczesne. Na ściany zaplanowaliśmy ułożenie płyt SPECCHIO CARRARA POL – w formacie 120 x 60 cm marki TUBĄDZIN. Wnętrze stało się cudownie jasne.

salon kąpielowy w marmurach

Czarna armatura doskonale kontrastuje ze strukturą żył marmuru na jasnych płytach. Z kolei industrialny walk-in jest dodatkiem, dzięki któremu pokój kąpielowy staje się kompletny.

salon kąpielowy w marmurach

Pokój kąpielowy to też miejsce, w którym para bez przepychania się, będzie mogła doświadczyć porannej toalety. Dlatego zaplanowaliśmy dwie umywalki obok siebie. Blat, na którym zostaną osadzone, będzie wyjątkowy, bo stworzymy go z płyt Industrio ANTHRAZITE (RAL D2/000 2000) 120 X 60 cm. Taki sam blat stworzymy w małej łazience z prysznicem. Tę technikę okładania blatu płytami wykorzystaliśmy jakiś czas temu, projektując blat wyspy kuchennej i blat kuchenny.

salon kąpielowy umywalka dla dwojga

Dla kontrastu z białymi płytami wanna i ściana za nią zostaną obłożone czarnymi płytami BLACK PULPIS POL – w formacie 120 x 60 cm. Dzięki temu zabiegowi oddzielimy dokładnie strefę relaksu od reszty pomieszczenia. Czarny i biały marmur carrara to doskonałe połączenie. Podłoga w salonie kąpielowym zostanie wyłożona płytami INDUSTRIO ANTHRAZITE LAP (RAL D2/000 2000) w formacie 60X60 cm. Jej grafitowy odcień zrównoważy kontrasty na ścianach i, co ważne, będzie łatwy w utrzymaniu. Płyty TUBĄDZIN w wersji Lappato łączą łatwość czyszczenia powierzchni matowych z urodą powierzchni polerowanych.

salon kąpielowy wanna salon kąpielowy w marmurach

Łazienka dla spieszących się

Pokój kąpielowy w tym projekcie będzie służył relaksowi i niespieszności, natomiast druga łazienka wszystkim, którzy gdzieś się spieszą. Tu będzie można wziąć szybki prysznic po treningu czy po ciężkim dniu w pracy. Ma być praktycznie. Na ściany i podłogę zaplanowaliśmy szare płyty TORANO GREY LAPATTO w formacie 60 x 60 cm. Faktura Lappato sprawdzi się tu idealnie, gdyż czyści łatwo z powodu połączenia powierzchni matowej z polerowaną. Z kolei ściany pod prysznicem wyłożymy piękną, heksagonalną mozajką HORIZON HEX BLACK. Będzie ją wspaniale widać przez transparentne ściany kabiny prysznicowej.

łazienka z prysznicem łazienka z prysznicem heksagony łazienka z prysznicem łazienka z prysznicem łazienka z prysznicem

Projekt obu łazienek oparliśmy na bazie kilku podstawowych kolorów: bieli, czerni, szarościach i drewnie. Ponadczasowość połączyliśmy z elegancją i praktycznym podejściem. Załączone zdjęcia to wizualizacje naszego projektu. Zaczynamy realizację, więc trzymajcie za nas kciuki!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj