Ciekawe kolory we wnętrzu brytyjskiego biura

1
2384
ciekawe-kolory-wnętrza-biura-inspiracje-kanapa-sofa-fotel0beton

Biuro to miejsce, gdzie ludzie spędzają około połowy swojego dnia. Właśnie dlatego tak ważne jest, by wnętrza pomieszczeń roboczych były nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale również przyjemne dla oka. W swojej nowej realizacji SODA Studio wykorzystali ciekawe kolory i inspirujące kształty, wszystko by w biurze ich inwestora pracowało się naprawdę dobrze!

Ciekawe kolory w realizacji biura w Londynie

Architekci SODA Studio odpowiadają za realizację biura MYO w Londynie. Inspiracją do stworzenia wnętrza posłużyła fasada budynku, w którym znajduje się biuro. Jest to ciekawy obiekt architektoniczny, zbudowany w 1977 roku w duchu modernizmu. Fasada tego budynku jest wyjątkowa, posiada rzędy „wypukłych” na zewnątrz okien, tworząc przy tym regularny wzór.

architeltura-modernizm ciekawe-kolory-biuro-róż-błękit-inspiracje-fotel-stolik-sofa-lampa-zasłony

Trochę więcej o MYO

Biuro MYO to przestrzeń, która funkcjonuje na podobnych do coworkingu zasadach. Architekci pragnęli stworzyć wnętrze, naśladujące zewnętrzną fasadę budynku. W taki sposób powstało kilka „komórek” w środku budynku, które w przyszłości stały się siedzibami dla wynajmujących je firm. Planując swój projekt, autorzy pragnęli odejść od typowego rozwiązania zamkniętych biur, tworząc przy tym osobne pomieszczenia z możliwością integracji w przestrzeni wspólnej.

krzesła-biurko-inspiracje-wnętrze-biura-ciekawe-kolory ciekawe-kolory-wnętrza-biura-inspiracje-jadalnia-kuchnia ciekawe-kolory-biuro-róż-błękit-inspiracje-fotel-stolik-sofa-lampa-zasłony

Szczegóły projektu

Ważnym aspektem realizacji tego projektu była mobilność sal i możliwość adaptacji wnętrza do aktualnych potrzeb użytkowników. Użyto więc systemów przegród w większych pokojach. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikom zmieniać konfiguracje pomieszczeń, czyli najemcy de facto otrzymują w pełni adaptacyjną przestrzeń bez narzucanego układu. Ten aspekt jest szczególnie ważny dla właściwego funkcjonowanie współczesnych przestrzeni roboczych. Oprócz tego, wnętrze MYO posiada kilka sal konferencyjnych, z możliwości umieszczenia od dwóch aż do 22 osób.

beton-inspiracje-drewno-biuro wnętrze-biura-inspiracje-drewno-beton krzesła-biurko-inspiracje-wnętrze-biura-ciekawe-kolory

O ile biuro MYO ma odpowiadać na potrzebę różnych firm, postawiono na dosyć proste barwy. Nie mniej jednak są to bardzo ciekawe kolory, pełne życia i świeżości. Użyto przede wszystkim klasycznej czerni i szarości uzupełnionej w drewno i pojedyncze kolorystyczne akcenty. W tym pastelowy róż, błękit, zieleń i dosyć intensywny odcień żółtego koloru.

krzesła-biurko-inspiracje-wnętrze-biura-ciekawe-kolory miejsca-do-pracy-inspiracje-róż-żółty-zieleń

Źródło: materiały prasowe, SODA Studio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj