Jak urządzić biuro w domu? Kreatywne przykłady home office

2
2929

Home office stał się rzeczywistością wielu polaków i ludzi na całym świecie. Co prawda, dla niektórych z nas zdalny tryb to nic nowego, dlatego strefy do pracy można spotkać niemal, w co trzecim domu. Jeśli temat, jak urządzić biuro w domu jest dla Was aktualny, to przygotowaliśmy kilka ciekawych inspiracji! Oto przykłady home office, które ilustrują, jak można stworzyć nietuzinkowe miejsce robocze w swoim wnętrzu.

Jak urządzić biuro w domu? – Pracować w ogrodzie

Wnętrze o niezwykłym kształcie, przypominającym karczoch to wolnostojące pomieszczenie, które znajduje się w ogrodzie domu rodzinnego w Londynie. Takie rozwiązanie to doskonały sposób na odcięcie się od rozpraszających dystraktorów w domu, żeby w pełni zanurzyć się w pracę. W tym miejscu znajdziemy nie tylko duże i wygodne biurko, ale również i improwizowaną „kanapę” z wysuniętego cokołu, gdzie można zrelaksować się, czytając książkę.

pokój-biur-home-office-w-ogrodzie-beton-zieleń-inspiracje-biurko
Studio Ben Allen

Ukryte możliwości

Brak wystarczającego miejsca we wnętrzu architekci potrafią rozwiązać w wyjątkowo kreatywny sposób. Oto nietuzinkowy sposób na ukryte miejsce do pracy. Wystarczyło stworzyć specjalną wnękę w zwykłej drewnianej szafie i teraz można cieszyć się w pełni sprawnym biurkiem!

biurko-wmontowane-w-szafie-inspiracje-drewno-jak-urządzić-biuro-w-domu
YLAB Arquitectos

Niezwykłe kształty

Projektowanie wnętrz ogranicza się tylko wyobraźnią architekta… A więc biurko wcale nie musi być prostokątne! Wyjątkowo artystyczna przestrzeń, pełna dzieł sztuki i niezwykłych kształtów – tu home office składa się z owalnego biurka, które jest częścią kompozycji i pełni również funkcję dekoracyjną.

biurko-inspiracje-wnętrze-home-office
Roksanda Ilincic

Jak urządzić biuro w domu? – Patrz inaczej!

Przyjęcie innej perspektywy spojrzenia na sytuację niemal zawsze prowadzi do nowatorskich rozwiązań. Oto przykład domowego biura utopionego w stropie budynku, które stało się częścią minimalistycznej koncepcji wnętrza.

jak-urządzić-biuro-w-domu-inspiracje-home-office
Craig Steely Architecture

Bądź w kontakcie

W zależności od tego, jaką pracę wykonujemy oraz naszych preferencji, możemy wybrać opcję odosobnionego biura lub urządzić je w taki sposób, by znajdować się w stałym kontakcie z domownikami. W domu tej pary z Tajlandii znajduje się ogromne przezroczyste biurko z widokiem na kuchnię. Dlatego w dowolnej chwili można ujrzeć swoją drugą połówkę gotującą smakołyki.

biurko-przezroczyse-inspiracje-drewno-home-office
IDIN Architects

Piękne to, co proste

Ten domowy zakątek pojawił się specjalnie do urządzenia home office. Do jego aranżacji wybrano proste i ekonomiczne rozwiązania. Między innymi sklejkę brzozową, która pokrywa wszystkie ściany, sufit, a nawet wbudowane biurko. Całość uzupełniają czarne graficzne elementy.

domowe-biuro-sklejka-inspiracje-biurko-krzesło-jak-urządzić-biuro-w-domu
Widger Architecture

Biuro w domu to przede wszystkim dostosowana do potrzeb użytkownika przestrzeń, ponieważ ma wspomóc skupienie się na pracy. Nie mniej jednak home office nie musi być nudnym biurkiem w rogu pokoju. Wystarczy włączyć swoją wyobraźnię i stworzyć coś wyjątkowego!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj