Ciemna łazienka nie musi być ponura!

1
9970
umywalka-nablatowa-tubądzin-mulina-inspiracje

Projektowanie i aranżacja wnętrz to nic innego jak szereg eksperymentów. Od dłuższego czasu uważa się, że ciemna łazienka to bardzo ponure wnętrze. O ile samo w sobie jest pomieszczeniem, do którego zazwyczaj nie sięga promień słońca, niektórzy twierdzą, że ciemna kolorystyka może zaprzepaścić całą aranżację! My jednak, do swojej pracy podchodzimy z odwagą i lubimy próbować nowych rzeczy. Tym razem postawiliśmy na łazienkę z prysznicem w ciemnych odcieniach, a teraz dzielimy się z Wami efektem!

Ciemna łazienka – dlaczego taki wybór?

Uwielbiamy jasne, pełne światła wnętrza. Realizacja, o której dziś mowa, nie jest wyjątkiem. Całe mieszkanie wykończyliśmy w bieli z akcentami drewna oraz głębokiego niebieskiego koloru. Jednak łazienkę pragnęliśmy stworzyć w nieco innym, bardziej kameralnym klimacie. Powstał więc pomysł wykończenia jej w ciemnej kolorystyce. Ostatecznie, osobiście przekonaliśmy się, że od samych barw ważniejsze są proporcje ich wykorzystania.

umywalka-nablatowa-ciemna-łazienka-tubądzin-mulina-inspiracje umywalka-nablatowa-ciemna-łazienka-tubądzin-mulina-inspiracje-różowa-lampa-wisząca łazienka-w-ciemnych-płytkach-tubądzin-imitacja-kamienia-biała-podłoga-umywalka-nablatowa-duże-lustro-prysznic-miska-ustępowa

Jak powstawała łazienka?

Dominującym elementem aranżacji jest płytka Tubądzin z kolekcji MULINA. To wyjątkowy gres inspirowany motywem naturalnego kamienia, który nadał łazience szczególnej elegancji. Płytką tą obłożone są wszystkie ściany łazienki, dlatego, żeby pomieszczenie nie wyglądało ponuro, postawiliśmy na jasną podłogę i sufit. To trick, który zastosowaliśmy, aby gres nie gubił swojego uroku w ciemnym pomieszczeniu, ale wyglądał estetycznie, kontrastując z bielą sufitu i jasnością podłogi, na której ułożony został gres TORANO. Jeśli chodzi o pozostałe elementy wykończenia, to w przypadku elementów sanitarnych postawiliśmy na biel. Natomiast cała armatura jest chromowana.

łazienka-w-ciemnych-płytkach-tubądzin-imitacja-kamienia-biała-podłoga-prysznic-miska-ustępowa łazienka-w-ciemnych-płytkach-tubądzin-imitacja-kamienia-biała-podłoga-umywalka-nablatowa-duże-lustro-prysznic-miska-ustępowa lustro-oświetlenie-led-inspiracje-gres-tubądzin-mulina

Oczywiście pragnęliśmy, żeby łazienka poprzez swoja odmienną kolorystykę nie wybijała się z ogólnej koncepcji całego mieszkania. Dlatego z pozostałej części mieszkania przemyciliśmy do łazienki kilka elementów. One pojawiły się również w salonie i kuchni. Szafki wykończone tym samym fornirem co w całym mieszkaniu dodały łazience przytulności, a wisząca lampa stała się jej głównym akcentem kolorystycznym.

łazienka-w-ciemnych-płytkach-tubądzin-imitacja-kamienia-biała-podłoga-umywalka-nablatowa-duże-lustro-miska-ustępowa-białe-drzwi-drewniane-szafki umywalka-nablatowa-biała-różowa-wisząca-lampka-duże-lustro-w-łazience

Ciemna łazienka – inspiracje dla Was!

Niewątpliwie ciemne kolory są trudniejsze w użyciu niż jasne, jednak każda barwa niesie własny nastrój i klimat. Dlatego podczas projektowania wnętrza warto kierować się nie tyle kolorystyką, ile charakterem, który chcemy pokazać. Nie bójcie się nowości – eksperymenty to najlepszy sposób na naukę!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj