Trendy we wnętrzach na 2019 według Pinteresta

0
5961

Trendy we wnętrzach, tak jak w modzie, pojawiają się i znikają. Na szczęście trwają dłużej niż te modowe i płynniej przechodzą z jednych w drugie. Pinterest co roku publikuje raport, w którym wskazuje trendy na nadchodzący rok na podstawie liczby wyszukiwanych tematów. Co pokochali dekoratorzy, projektanci, miłośnicy pięknych wnętrz? Co takiego zachwyciło nas w 2018 i będziemy chcieli mieć w domu w 2019?

Musztardowy akcent

Możemy wybrać dwie drogi: odważnie pomalować ścianę odcieniem musztardowej żółci lub postawić na małe akcenty. Kanapa czy wygodny fotel uszak w kontrastowym kolorze sprawdzą się idealnie.

musztardowa kanapa trendy we wnętrzu

Fot. Etsy.com

musztardowy fotel granatowa ściana

Fot. Pinterest.com

Designerski kominek

Pokochaliśmy kominki, ale te bardziej nowoczesne i eleganckie. W 2019 roku będą nie tylko tworzyć klimat i ogrzewać nas, ale staną się główną osią dekoracji salonu czy ogrodu.

kominek nowoczesny czarny

Fot. Pinterest.com

kominek nowoczesny

Fot. romfordeg.blogspot.com

Patchworki, makramy i gobeliny

Trendy we wnętrzach wracają nawet z czasów naszych babć, kiedy w domach wieszano na ścianach ludowe makramy. Wszystkie wracają, ale w wydaniu bardzo nowoczesnym, geometrycznym, przemyślanym i kolorowym.

makrama w geometryczne kształty

Fot. mariekke.fr

patchwork nowoczesny

Fot. findinghomefarms.com

Geometria na ścianie

Zamiast naklejania tapety pokochaliśmy i z pewnością przetestujemy w tym roku geometryczne malowanie ścian. Jest to cudowny pomysł na tło dla pięknych, vintage’owych komód czy konsoli. Tą oryginalną techniką możemy też pomalować ścianę za łóżkiem.

geometryczne kształty namalowane farbą

Fot. redonline.co.uk

trendy we wnętrzach

Fot. muralswallpaper.com

Dotyk vintage’u

Dodajmy wnętrzom odrobimy historii. Może wystarczyć myły detal: obrazek, stara puszka po herbacie czy aparat dziadka na półce.

vintage dodatki we wnętrzach

Fot. Domino.com

vintage dodatki we wnętrzach

Fot. apartmenttherapy.com

Kaktusy i sukulenty

Moda na kaktusy i sukulenty nadal trwa. Kaktusy pojawią się jednak w wersji macro! Z kolei sukulenty zajmą miejsce w słojach.

duży kaktus

Fot. archzine.fr

las w słoiku

Fot. totheewinds.tumblr.com

Ogród na ścianie

Tęsknimy za zielenią i wprowadzamy jej do mieszkań coraz więcej. Popularne więc stają się pionowe ogrody na całe ściany: od podłogi do sufitu.

ogród vertykalny

Fot. apartmenttherapy.com

jak powiesić rośliny na ścianach

Fot. Pinterest.com

Kolorowe podłogi

Znudziły się nam szare podłogi w łazienkach i zwykła deska na podłodze. Szukamy koloru. W 2019 roku trendy we wnętrzach, szczególnie tych łazienkowych, wskazują kolorowe posadzki czy andaluzyjskie mozaiki.

podłoga granatowo-białe płytki

Fot. witanddelight.com

mozajka andaluzyjska w łazience na podłodze

Fot. instagram.com

Tapety w liściaste wzory

Pokochaliśmy na nowo tapety. Oswajaliśmy je powoli, ale wróciły w pięknym, florystycznym wydaniu. Pamiętajmy jednak, że należy je stosować umiejętnie. Duży wzór w małym wnętrzu, jeszcze bardziej je pomniejszy.

tapeta w liście

Fot. coloraydecor.com

tapeta w liście

Fot. hyggeandwest.com

Prywatny basen

Kto by nie chciał? Szukamy chwili relaksu i natury w domu. Woda jest tym, o czym marzymy na koniec każdego dnia pracy. Ten trend kochamy miłością absolutną!

basen w domu

Fot. davidchipperfield.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj