A pudrowy róż z czym łączyć? Pizzeria w Londynie dała radę!

0
4048
Pudrowy róż z czym łączyć różowe wnętrze reastauracja Londyn Humble Pizza

A pudrowy róż z czym łączyć? Takie pytanie nęka wszystkich, odkąd ten piękny odcień stał się trendem #1 w projektowaniu wnętrz 2019 roku! Tym razem oryginalnym designem zaskoczyła dosłownie różowa pizzeria w brytyjskiej stolicy. Delikatne i oryginalne wnętrze przykuwa oko. Czy cukierkowy wystrój pobudzi apetyt?

Pizzeria czy cukiernia?

Nad projektem Humble Pizza pracowali wybitni projektanci z biura architektonicznego Child Studio. Restauracja powstałą we wschodniej części Londynu przy ulicy King’s Road 342. Ta słynna ulica w stylu 1960 kojarzy się z brytyjską popkulturą, dlatego twórcy wystroju Humble Pizza mieli wystarczająco inspiracji do stworzenia pięknego instagramowego wnętrza.

Pudrowy róż z czym łączyć różowe wnętrze reastauracja Londyn Humble Pizza Pudrowy róż z czym łączyć różowe wnętrze reastauracja Londyn bar blat drewniany z wiśni półki Różowe wnętrze reastauracja Londyn stoliki różowa sofa inspiracje

Styl XX wieku

Designerzy Child Studio zaprojektowali pizzerię w duchu lat 50. W tamtym okresie w Brytanii popularnością cieszyły się robotnicze kafejki zwane greasy spoons, czyli „tłuste łyżeczki”. Charakterystycznym elementem tych miejsc były ściany wykonane z laminowanego kompozytu Farmika, a więc wnętrze Humble Pizza również jest wyłożone tym materiałem. Dodatkowego uroku wystroju nadaje oświetlenie w stylu mid century modern.

Różowa elewacja lata 50 pop up Mid-century modern

Lampa Mid-century modern różowy wystrój

Formika ściany róż fikus we wnętrzu Różowe wnętrze ściany Formica reastauracja Londyn Humble Pizza

Pudrowy róż z czym łączyć – Złoto

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy – złoto. Zdecydowanie, złoto idealnie pasuje do pudrowego odcieniu różu. Niemniej jednak warto zachować umiar w sytuacji, gdy całe pomieszczenie jest różowe, możemy skusić się jedynie na drobne złote elementy. Na przykładzie Humble Pizza widzimy, jak złote sztućce doskonale uzupełniają wnętrze restauracji. Nadmiar żółtego metalu może obciążyć wystrój, co niestety zwykle negatywnie wpłynie na klimat miejsca. W pizzerii Humble Pizza zachowano jednak balans.

Pizza różowe talerze złote sztućce szklanki do restauracji inspiracje Pizza różowe talerze złote sztućce szklanki do restauracji inspiracje słomka wielokrotnego użytku

Pudrowy róż z czym łączyć – z butelkową zielenią

Butelkowa zieleń niewątpliwie przykuwa uwagę. To kolejny kolor, który tak bardzo zapadł nam w pamięć. Aktualnie jest często używany w projektowaniu komercyjnych i prywatnych wnętrzach. Ten odcień zieleni też całkiem dobrze łączy się z cukierkowym różem, a więc w projekcie Humble Pizza można gdzieniegdzie zobaczyć ściany w tym kolorze. Inne odcienie zieleni w postaci kwiatów doniczkowych orzeźwiają każde pomieszczenie, dlatego w tym wnętrzu ich też nie zabrakło.

Pudrowy róż z czym łączyć butelkowa zieleń kuchnia pomysł na restauracje inspiracje

Pudrowy róż z czym łączyć – z ciepłym drewnem

Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę, projektując różowe wnętrze, jest drewno. W Child Studio użyli drewna wiśni na frontach baru oraz wykorzystali je na blatach stołów. Ten rodzaj drewna ma odcień rodem z lat 50, dlatego tak ładnie dopełnił wnętrze restauracji.

Drewno wiśniowe różowe wnętrze restauracja

Źródło: Child Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj