Butelkowa zieleń we wnętrzu – elegancka i szlachetna.

4
17062

Pora na kolejny post z kolorystycznej sagi. Tym razem pochylamy się nad elegancką, głęboką zielenią, która trochę z tęsknoty za wiosną i spacerami po lesie gra nam teraz w duszy. Butelkowa zieleń to jest to.

Powrót do natury to bardzo silny trend, który od kilku sezonów wybija się na pierwszy plan w wielu aranżacjach. Kolory ziemi, motywy roślinne, botaniczne grafiki, tkaniny w palmy, a nawet kolor roku Greenery to ukłon w stronę zieleni pod każdą postacią. Dzisiaj bierzemy pod lupę bardzo szlachetny, ciemny odcień, w którym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia.

butelkowa zieleń na ścianieźródło: www.designlovefest.com

ściany w kolorze głębokiej zieleniźródło: bythornam.com

zielone kafle w kuchniźródło: www.redonline.stfi.re

Butelkowa zieleń idealnie odnajdzie się w salonie w stylu vintage, z gracją rozsiądzie się na aksamitnej kanapie czy zagości w kuchni i łazience. Do twarzy jej z eleganckim wnętrzem i złotymi czy miedzianymi dodatkami. Styl boho, odrobina fuksji czy drewna również stworzą z nią zgrany duet, co z pewnością ucieszy miłośników bardziej szalonych wnętrz.

Ciemna zieleń ma wiele intrygujących odcieni, które można łatwo wydobyć bawiąc się fakturą i materiałami. Ten sam kolor na matowej ścianie będzie wyglądał inaczej niż na błyszczących płytkach. To jeden z pomysłów na bardzo wyrafinowane, monochromatyczne wnętrze.

ciemna zieleń we wnętrzuźródło: www.bloglovin.com

Jeśli planujecie wiosenną metamorfozę mieszkania, zachęcamy was do eksperymentów z aranżacjami w zielonej tonacji. Nie bójcie się ciemnych odcieni! Większość z nich to kolory natury, które odnajdziecie w liściach bananowca, iglastym lesie czy wielu roślinach doniczkowych. Obcowanie z ciemną zielenią jest bardzo kojące dla naszych oczu i umysłu. Nie wierzycie? Podejmijcie wyzwanie i sprawdźcie efekty we własnym mieszkaniu 😉

ciemna-zieleń-obrotowy-fotelEva Design

zielona-łazienka-tapeta-w-liście Coloray

ciemna-zieleń-plakat-forestMINIMALLIVING

plakat-dżungla-ciemna-zieleń-naturaNice Wall

mumla-poduszka-liście-bananowca MUMLA

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here