Wystawa „Słownik współczesnych łodzianizmów” na Łódź Design Festival 2020

1
4057
PoliszDesign-łódź-design-festival-2020-Jacek-Rudzki-Manhattan
Jacek Rudzki "Manhattan"

Zapewne doskonale wiecie, że polskie wzornictwo to nasza pasja, a więc z wielkim zadowoleniem poznajemy wszystkie jego przejawy. Od projektów mebli, poprzez aranżacje wnętrz, aż po dzieła ojczystych artystów – nic nie pozostaje poza uwagą PoliszDesign! Tym razem mamy przyjemność zapowiedzieć wyjątkową wystawę, organizowaną w ramach nadchodzącego wydarzenia Łódź Design Festival 2020. A zatem już we wrześniu będziemy mieli okazję spotkać się po raz drugi na wystawie poświęconej gwarze łódzkiej „Słownik współczesnych łodzianizmów”.

Łódź Design Festival 2020 prezentuje: „Słownik współczesnych łodzianizmów”

Jak mówią sami organizatorzy wystawy – nowa edycja to kolejna próba myślenia obrazem. Bowiem głównym celem wydarzenia jest transformacja słów w język wizualny. Jak i poprzednia edycja, „Słownik współczesnych łodzianizmów” odbędzie się we współpracy Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi i Łódź Design Festival. Jej efekty można będzie obejrzeć w Galerii Re:Medium przy ulicy Piotrkowskiej 113 (04 września – 17 października).

PoliszDesign-łódź-design-festival-2020-Ola-Niepsuj-Bajaderka
Ola Niepsuj „Bajaderka”

Łódzka gwara oczami artystów

Nowa odsłona poszerzy kolekcję ilustracji łódzkiej gwary o kolejne 13 haseł. Do stworzenia materiałów wizualnych wystawy zaproszono 13 polskich artystów, którzy zaprezentowali własną wizję werbalnej specyfiki aglomeracji. Podobnie jak poprzednio, zadaniem grafików było stworzenie wielkoformatowej ilustracji, która zaprezentuje wybrane słowa lub hasła ze słownika łódzkiego.

PoliszDesign-łódź-design-festival-2020-Bartosz-Kosowski-Filmowka
Bartosz Kosowski „Filmówka”

Wszystkie prace to oryginalne dzieła graficzne, ponieważ przykuwają uwagę widza swoją złożonością i trafnymi interpretacjami, pobudzają wyobraźnię oraz skłaniają ku refleksji. Niektóre posiadają ukryte treści, co pozwala odbiorcy interpretować plakaty na wielu poziomach. Artyści, którzy wzięli udział w wystawie to współcześni polscy ilustratorzy z bogatym dorobkiem i sukcesami artystycznymi. Wśród nich, między innymi: Karol Banach, Paula Dudek, Patryk Hardziej, Zuza Gadomska, Paweł Jońca, Bartosz Kosowski, Ola Niepsuj, Agata „Endo” Nowicka, Karolina Pawelczyk, Jacek Rudzki, Bożka Rydlewska, Dawid Ryski, Martyna Wójcik-Śmierska.

Tego nie możemy przegapić!

Wszystkie dzieła będą zaprezentowane w formacie 100 x 140 cm, opatrzone wybranym przez artystę hasłem wraz z wyjaśnieniem jego znaczenia. Warto zaznaczyć, że oprócz głównej ekspozycji, wydarzeniu będzie towarzyszyć rozmaity program warsztatów plastycznych dla młodszych miłośników sztuki.

PoliszDesign-łódź-design-festival-2020-Karol-Banach- placekplackarnia
Karol Banach „Placek/Plackarnia”

Wystawa „Słownik współczesnych łodzianizmów” to wyjątkowe wydarzenie, które w niebanalny sposób przekazuje wiedzę o historii, kulturze miasta i jego mieszkańców. Właśnie dlatego uważamy, że nie wolno przegapić okazji, by trochę bliżej poznać Łodź! A zatem, widzimy się na miejscu!

Źródło: materiały prasowe, Łódź Design Festival 2020Słownik współczesnych łodzianizmów

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj