Rafał Stefanowski i jego minimalistyczne grafiki na ścianę

0
2100

Początkowo plakat przede wszystkim służył jako nośnik informacji, z czasem, wraz z rozwojem techniki i kultury plakat urósł do rangi dzieła sztuki. Dlatego tak często używamy tej formy wyrazu do dekorowania wnętrz. Znajdziemy je w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. To bardzo popularna forma dekorowania ścian. Wieszamy różne plakaty. Najczęściej przedstawiają: ludzi, miejsca i cytaty – wszystko to, co nas inspiruje. Dodatkowo są to również dzieła sztuki oraz architektura.
Do tych ostatnich należą właśnie plakaty osoby, którą chcemy Wam przedstawić. Rafał Stefanowski stworzył serię plakatów z grafikami wybitnych budynków polskiej architektury. Plakaty te najlepiej będą pasować do aranżacji nowoczesnych, loftkowych i industrialnych. Co więcej, są na tyle uniwersalne, że możemy je powiesić praktycznie w każdym wnętrzu.

Plakat z grafiką polskiej architektury zawiesimy we wnętrzu każdej osoby, która szuka
ciekawego dodatku.

Minimalistyczne i kontrastujące grafiki idealnie odnajdą się na ścianach naszych mieszkań i domów.
Na przykład, zawieśmy kolorowy plakat na nudnej ścianie dodając do wnętrza odrobinę życia. Spośród kolekcji wybierzmy ten, którego kolor powtarza się we wnętrzu, wtedy stworzymy spójną aranżację. Kolor we wnętrzu działa na nas stymulująco, przy okazji ożywimy nasze ściany a dodatkowo oddamy hołd polskiej kulturze. Autor Rafał Stefanowski zasługuje na wielkie brawa przede wszystkim
za rozpowszechnianie polskiej kultury w tak przystępny sposób! Co więcej, jak wspomina autor – ludzie często nie wiedzą, że takie budowle znajdują się w Polsce. Dodanie plakatu to sposób na szybką metamorfozę. Podsumowując, zanim pomyślimy o kosztownej zmianie mebli i przemalowaniu ścian zastanówmy się nad plakatem, który w łatwy sposób odmieni nasze wnętrze!

Rafał Stefanowski plakat w czarnej ramie Wydział Radia i Telewizji w Katowicach
Rafał Stefanowski – Wydział Radia i Telewizji, Katowice
Rafał Stefanowski plakat w czarnej ramie Złota 44, Warszawa
Rafał Stefanowski – Złota 44, Warszawa

Architekt zajmujący się grafiką z pasji.

Przedstawiamy Wam Rafała Stefanowskiego, który dla przyjemności tworzy minimalistyczne plakaty przedstawiające klasykę polskiej architektury.
Co więcej, praca przy plakatach to dla niego przede wszystkim dużo dobrej zabawy projektowej, ponieważ lubi, to co robi. Wspaniały pomysł! Gratulujemy pomysłu i talentu! Poniżej przedstawiamy fragment wywiadu, którego udzielił dla nas Rafał Stefanowski:

„Pomysł na zrobienie pierwszego plakatu przede wszystkim wynikał z chęci i potrzeby projektowania […]. Pamiętam zobaczyłem wtedy serię minimalistycznych plakatów „Six Architects” Andrea Gallo, który pokazał klasyków – Corbusier, Kahn, Mies van den Rohe itd. Wtedy pomyślałem o Bibliotece Uniwersyteckiej w Katowicach, autorstwa biura HS99. Piękny budynek, czysta, graficzna elewacja. Idealny na zrobienie minimalistycznego plakatu – tak po prostu, nie zastanawiałem się wtedy, że zrobię całą serię. Kiedy cztery pierwsze plakaty były gotowe, pomyślałem, żeby stworzyć całą serię pokazujące najlepsze polskie realizacje. Potem opublikowałem serię pierwszych 10 plakatów, znajomi szukali budynków z plakatów w internecie – co więcej, wcześniej nie wiedzieli o ich istnieniu!” – napisał Rafał Stefanowski

Czekamy z niecierpliwością na kolejne plakaty!

Tutaj znajdziecie link do galerii prac:
https://www.behance.net/gallery/90704841/ALL-TOGETHER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here