Rzeźba we wnętrzu — ostatnia szansa, by bliżej poznać świat polskiego rzeźbiarstwa!

0
3312
rzeźba-we-wnętrzu-wystawa

Projektując wnętrza, należy dużo czasu poświęcać na dobór dodatków i dekoracji. Co prawda, na poszukiwanie odpowiednich tekstyliów spędzimy dużo mniej czasu niż, na przykład, na dobór dopasowanych do charakteru wnętrza dzieł sztuki. Nie mniej jednak, architekci schodzą się w zdaniu, że to właśnie sztuka nadaje przestrzeni życia. Dlatego jej obecność w projekcie jest niepodważalnie ważna. Na przykład, rzeźbiarstwo nie bez powodu już dawno zakorzeniło się w projektach architektonicznych. Chcecie poznać, dlaczego rzeźba we wnętrzu to wspaniała inwestycja? Zapraszamy zatem na finalne dni wystawy Galerii Sztuki ToTuart „Laboratorium Rzeźby”!

Rzeźba we wnętrzu – zawsze znajdzie się miejsce na sztukę!

Rzeźba towarzyszy architekturze niemal od zawsze. Wchodząc w dialog z otoczeniem, sztuka – a w szczególności jej przestrzenna forma, czyli rzeźba – może nawiązywać do stylu przestrzeni, stanowić jej „przedłużenie” lub kontrapunkt. Pojawienie się rzeźby to zawsze zabawa kształtem, która ma na celu uzupełnienie wnętrza o emocje i charakter. Oprócz tego dobrze wiadomo, że obecność dzieła sztuki rzeźbiarskiej może znacznie podwyższyć wartość i status realizacji. Z tego oto powodu coraz więcej profesjonalnych projektów nie obchodzi się bez takich dekoracji.

rzeźba-we-wnętrzu-wystawa

Rzeźba nie tylko we wnętrzu

W przestrzeni miejskiej rzeźba ma równie wielką moc – potrafi konstytuować i identyfikować miejsce. Staje się wizytówką miast i punktem orientacyjnym dla turystów i mieszkańców. Wielu parków i placów nie wyobrażamy sobie bez szczególnej formy rzeźb, jaką są pomniki. Budują zbiorową tożsamość, umacniają pamięć o wydarzeniach i ludziach ważnych dla rodzimej historii.

rzeźba-we-wnętrzu-wystawa

Ostatnie dni wystawy Galerii Sztuki ToTuart „Laboratorium Rzeźby”

Wielbiciele współczesnej, polskiej sztuki rzeźbiarskiej mają tego lata wyjątkową okazję, aby zobaczyć w jednym miejscu dzieła wybitnych twórców. Do 23 sierpnia każdy chętny może poznać moc rzeźby w Centrum Praskim Koneser na wystawie „Laboratorium Rzeźby” zorganizowanej przez Galerię ToTuart. Już zdążyliśmy zapoznać się ze wszystkimi przedstawionymi dziełami i z całego serca polecamy to wydarzenie!

Źródło: materiały prasowe, Galerii Sztuki ToTuart „Laboratorium Rzeźby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here