Kolorowy sufit – zdjęcia pięknego co-workingu

0
2449
Kolorowy sufit - zdjęcia pięknego co-workingu

Warunki, w których pracujemy, mają ogromny wpływ nie tylko na wydajność naszej pracy, ale również na samopoczucie. Właśnie dlatego tak ważne jest pilnować otoczenia, w którym przebywamy pracując, kreować dobrą atmosferę lub wybierać komfortowe, sprzyjające pracy miejsca robocze. Aranżacje co-workingów to niemalże zawsze strzał w dziesiątkę, bowiem ich kreatywność i klimat to doskonałe rozwiązanie dla komfortowej pracy. Głównym akcentem co-workingu z dzisiejszego wpisu jest kolorowy sufit, zdjęcia którego na pewno zrobią na Was wrażenie!

Kolorowy sufit zdjęcia pięknego co-workingu

Wyjątkowa przestrzeń do pracy to świeżo otwarty co-working WOOD w Lizbonie. Niniejszy projekt to praca zespołu młodych architektek z lokalnego studia projektowego AnahoryAlmeida. Główną inspiracją do stworzenia tego niezwykłego wnętrza była architektura samego budynku. Modernistyczny styl zabudowy z lat 60. zeszłego wieku bardzo odpowiadał inwestorom projektu i był bliski projektantkom. Właśnie dlatego postanowiono wyciągnąć z tego klimatu jak najwięcej i stworzyć wprawdzie niespotykaną aranżację.

modernistyczna-architektura-fasada-elewacja-mozaika
wnętrze-biuro-inspiracje-co-working-kolorowy-sufit-zdjęcia-stół-biurko-krzesła-kanapa-fotel-drewno-inspiracje

Kolorystyka i aranżacja

Modernistyczny budynek co-working ma jeszcze jeden szczególny wyróżnik – jego fasadę pokrywa drobna mozaika w kolorze turkusu. Właśnie tę kolorystykę wzięto pod uwagę, dobierając paletę wnętrza. A więc przewodni kolor to zielony turkus, który pokrywa nawet sufity niektórych pomieszczeń. Uzupełnieniem tej kolorystyki są głębokie ciepłe barwy, takie, jak beż czy różne odzienie brązu.

biur-inspiracje-wnętre-bar-jadalnia-lampa=krzesłofotel-stół
wnętrze-biuro-inspiracje-co-working-kolorowy-sufit-zdjęcia-stół-biurko-krzesła-kanapa-fotel-drewno-inspiracje

Biuro składa się z 45 pokoi prywatnych, 12 boksów spotkań, 5 sal konferencyjnych i kilku budek telefonicznych. Jedną z najciekawszych zalet tego co-workingu jest rozbudowane zaplecze sanitarne. Projektując wnętrze, zakładano, że kompleks WOOD będzie nie tylko doskonałym miejscem pracy, ale również odpowiedniego odpoczynku i rekreacji po ciężkim dniu w biurze. Właśnie dlatego w budynku znajdują się gabinety masażu oraz sale sportowe, w której zazwyczaj odbywają się zajęcia z jogi.

Warto zwrócić uwagę na kształty i materiały użyte w projekcie – zgodnie z pierwotnym założeniem nawiązują one do modernistycznego charakteru budynku. Zobaczymy więc tu terazzo, wiele mozaik, zaoblone kształty a nawet tradycyjną ściankę wybudowaną z luksferów.

Kolorowy sufit - zdjęcia pięknego co-workingu
wnętrze-biuro-inspiracje-co-working-kolorowy-sufit-zdjęcia-stół-biurko-krzesła-kanapa-fotel-drewno-inspiracje

Źródło: materiały prasowe, AnahoryAlmeida

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here