Wystawa edukacyjna „Przeciek” – uczmy się szanować wodę!

0
3153
wystawa-edukacyjna-przeciek-wrocław-inspiracje-jak-oszczędzać-wodę

Codziennie spotykamy wiele niejednoznacznych problemów społecznych, które są trudne do zrozumienia nie tylko dla dziecka, ale również i dla dorosłego. Temat zmian klimatycznych, szczególnie często pojawiają się w mediach, lecz niestety dogłębne zrozumienie problemu wymaga czasu i długiej drogi edukacji. Szczycimy się tym, że w Polsce powstają inicjatywy, które zajmują się edukacją i wspomagają rozwój świadomego społeczeństwa. Zatem we Wrocławiu otworzyła się wyjątkowa wystawa edukacyjna „Przeciek”, odpowiadająca na pytania, dlaczego należy szanować wodę i jak to robić.

Wystawa edukacyjna „Przeciek” – nie tylko dla dzieci

Wystawa „Przeciek” to dzieło kolektywu Mamy Projekt we współpracy z MPWiK Wrocław. Jej założeniem jest połączenie nauki i zabawy w taki sposób, by stworzyć doskonałe miejsce do spędzania czasu całej rodziny.

baner-inspiracje-planeta-jak-oszczędzać-wodę

Głównym bohaterem wystawy jest woda, a dokładnie jej rola w przyrodzie oraz problem nadmiernego zużycia zasobu. Na przykładach codzienności twórcy usiłowali uświadomić odbiorcom trudny dla zrozumienia problem. Powstała zatem interaktywna przestrzeń, która zachęca do refleksji, pokazuję wagę naszych codziennych decyzji oraz podpowiada w jaki sposób możemy zmienić aktualną sytuację klimatyczną.

wystawa-edukacyjna-przeciek-wrocław-inspiracje-jak-oszczędzać-wodę

Edukacyjna rola designu

Wysokie walory estetyczne zachowane w projekcie wystawy odgrywają kluczową rolę w percepcji przekazywanych treści. Pięknie ujęte informacje, jakościowe grafik i jaskrawe kolory to najlepszy sposób na naukę w zabawie. Taka forma szczególnie przypadnie do gustu dzieciom, ponieważ ciekawa forma podania informacji lepiej utrzymuję uwagę odbiorcy. A zatem to doskonałe miejsce nie tylko na naukę odpowiedzialności, ale również dla rozwoju wrażliwości estetycznej.

wystawa-edukacyjna-przeciek-wrocław-inspiracje-jak-oszczędzać-wodę

Spójrzmy na to z innej perspektywy

Na każdą sytuację warto patrzeć z różnych punktów widzenia. W celu jeszcze lepszego zrozumienia problemu nadmiernego zużyciu wody zaproszono partnerów ze strony biznesu. Marki takie jak Geberit, czy Karcher, mające bezpośrednią styczność z tym problemem na co dzień, chętnie podzieliły się doświadczeniem, które także ujęto w ramach wystawy.

wystawa-edukacyjna-przeciek-wrocław-inspiracje-jak-oszczędzać-wodę
wystawa-edukacyjna-przeciek-wrocław-inspiracje-jak-oszczędzać-wodę

Wystawę można zwiedzić w Hydropolis we Wrocławiu. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w związku z sytuacją epidemiologiczną. Obecnie w centrum wiedzy o wodzie wprowadzono ograniczenie w liczbie osób, które mogą jednocześnie zwiedzać wystawę (20 osób co pół godziny).

Źródło: materiały prasowe, Mamy Projekt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj