Bajeczne wnętrze pływalni w Chinach – poczuj się, jak w filmie Tima Burtona!

0
2488
bajeczne-wnętrze-pływalni-inspiracje-róż-lustra-atrakcje

Niektórych wnętrz nie da się odróżnić od prawdziwych dzieł sztuki. Otwartość i kreatywność ich autorów potrafią uczynić cuda i wprowadzić użytkowników tych przestrzeni w przyjemne zamieszanie. Podobnie poczuliśmy się, gdy zobaczyliśmy bajeczne wnętrze pływalni w Chinach! Mnóstwo kolorów i dekoracji sprawiają, że oczy się gubią!

Talentu nie da się ukryć

Niezwykły projekt pływalni publicznej znajduje się w mieście Suzhou w Chinach. Jego autorką jest założycielka biura projektowego X-Living, architektka Li Xiang, której projekty mocno wyróżniają się na tle innych twórców. Nietuzinkowy styl Li można porównać do świata fantazji lub filmów Tima Burtona. A zatem wiele jaskrawych barw niesamowite kontrasty, mocne faktury i nietuzinkowe połączenia – to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat każdego z projektów architektki.

lobby-hol-inspiracje-bajeczne-wnętrze-pływalni-recepcja-białe-ściany

Bajeczne wnętrze pływalni

Jak i inne dzieła studia X-Living, pływalnię Loong Swim Club wyróżnia spektakularny wystój wnętrza. Zaprojektowano więc 2200㎡ przestrzeni, która wbrew pozorom nie skupia się jedynie wokół idei pływania. Głównym założeniem projektu było stworzenie niezwykłego familijnego miejsca, gdzie rodzina może zebrać się przy stole, zjeść, poczytać i się dobrze zabawić.

bajeczne-wnętrze-pływalni-inspiracje

Pływalnia Loong Swim Club to miejsce pełne kontrastów. Kolorem przewodnim jest pudrowy róż, który uzupełniono kremową bielą, głęboką czernią i jaskrawymi odcieniami niemal wszystkich barw tęczy. Ta mieszanka kolorystyczna w połączeniu z wszechobecnymi lustrami tworzy wspaniały efekt niekończącej się bajki!

Koncepcja i wystój

Bajeczne wnętrze pływalni skupia na sobie przede wszystkim uwagę najmłodszych. Właśnie dlatego szczególnie ważnym zadaniem było stworzenie przemyślanej i funkcjonalnej przestrzeni dla wszystkich grup wiekowych. A więc w projekcie przewidziano osobne wanienki dla niemowląt, sale warsztatowe oraz pokój przyjęć. To wszystko uzupełnia miękkie rozpraszające się światło, które dodaje wnętrzu lekkości.

pokój-inspiracje-wanienki-dziecięce-lampy-wnętre-kolorowe
pokój-przyjęć-inspiracje-dzieci-aranżacja
bajeczne-wnętrze-inspiracje-dekoracje

Każde pomieszczenie w tym wnętrzu tworzy przedłużenie poprzedniego. Widzimy wyraźną spójność rozwiązań nie tylko kolorystycznych, ale również plastycznych, w tym materiałów i kształtów. Lekki motyw okręgu odczytuje się wszędzie i przedstawia się w kształcie łuków siedzisk, luster, przejść, lamp etc. Co ciekawe, woda w tym kontekście jest inspiracją dla twórców. Jako że symbol życia, miękka faktura wody nie tylko przenika w wystój przestrzeni, ale również, poprzez dobre ustawienie światła przy basenach, staje się swoistym lustrem, uzupełniającym całą przestrzeń.

Źródło: materiały prasowe, X+Living

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here