Wielkanocny stół w stylu naturalnym – dekorujemy ze smakiem

10
1771
Wielkanocny stół dekoracje wielkanocne jajka króliczki

Wiosna to czas, gdy przyroda zaczyna budzić się do życia. W tym roku wyjątkowo niecierpliwie na nią czekam. Czekam na rozkwit kolorów i rozpieszczanie ciepłymi promieniami słońca. Aby poczuć wiosenną magię okresu wielkanocnego, warto udekorować wielkanocny stół oraz cały dom na tę okazję. Ja postawię tym razem na klimatyczne dodatki. Niech oddadzą wyjątkowy charakter tych radosnych dni. 

dekoracje wielkanocne jajka króliczki

Król świąt – wielkanocny stół

Szczególnie ważna jest dla mnie aranżacja wokół stołu. To miejsce, przy którym domownicy i goście będą spędzać najwięcej czasu, delektując się tradycyjnymi specjałami oraz wyczekiwanym od dawna towarzystwem najbliższych.

Wielkanocny stół dekoracje wielkanocne jajka króliczki
Wielkanocny stół dekoracje wielkanocne jajka króliczki

Gdy wybieram naczynia, tekstylia i dekoracje na wielkanocny stół, dbam, aby były one spójne ze stylem całego wnętrza. Gdy w jadalni królują kojące barwy ziemi wraz z motywami florystycznymi i drewniane faktury, sięgajmy po ozdoby inspirowane szeroko rozumianymi urokami natury.

Wielkanocny stół dekoracje wielkanocne jajka króliczki
dekoracje wielkanocne jajka króliczki

Ja wybieram naturalną kolekcję naczyń, z wysokimi piętrowymi paterami i deskami do serwowania. Znalazłam takie, które są wyciosane z drewna akacji! Uwielbiam też proste ceramiczne miseczki, które trzymają szyk na bambusowych tacach. Takie naczynia doskonale podkreślą urok domowych wypieków, których jestem fanem i oczywiście tradycyjnych wielkanocnych dań.

deski do krojenia na wielkanocny stół

Pomocne elementy w aranżacji wielkanocnej

Jaka powinna być baza na wielkanocny stół? oczywiście rozwiązań jest wiele. Gdy nie mamy jednak czasu na rozważania wybierzmy pewniaka. Do takich należą: obrus z domieszką lnu, haftowany bieżnik czy wyplatane z trawy morskiej podkładki.

Wielkanocny stół dekoracje wielkanocne jajka króliczki

W moim domu raczej się nie zdarza, aby wielkanocny stół był zupełnie pozbawiony ozdób. Nie musimy być fachowymi dekoratorami aby. było pięknie! W naturalnej kolekcji dekoracji ze zdjęć można znaleźć elementy świetnie dopasowane do omawianej koncepcji przestrzeni.

Wielkanocny stół dekoracje wielkanocne jajka króliczki

Fajnie wyglądają tradycyjnie wyplatane z wikliny kosze. Doskonale prezentują się kolorowe pisanki. Pamiętajmy o lekkich szklanych wazonach ponieważ ślicznie prezentują wiosenne roślinki. Na drewnianej podstawie idealnie zaprezentuje się bukiet kwitnących bazi.

bazie wielkanocne króliczek jajeczka

Do wyboru mamy też sztuczne rośliny. Takie prezentują się perfekcyjnie niezależnie od okoliczności. W wielu sklepach znajdziemy inspirowane budzącą się do życia przyrodą wielkanocne stroiki. Lubię je bo zachwycają feerią soczystych barw, wprowadzając do wnętrza radosną aurę wiosny.

Zachęcam do zabawy wiosennymi dekoracjami, które spowodują, że spędzane w domu chwile będą piękniejsze!

10 KOMENTARZE

  1. Bardzo lubię, gdy we wnętrzu pojawiają się takie subtelne dekoracje – kolorystyka właśnie taka naturalna, odwołująca się do kolorów naszej planety najlepiej na mnie działa.

  2. Subtelne, delikatne dekoracja to najlepsza ozdoba! Bardzo inspirujący wpis. Wiele elementów można powtórzyć w swoim domu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj