Tomek Rygalik – nowa kolekcja marki Nobonobo

0
2240

Tomek Rygalik to jeden z najbardziej znanych współczesnych projektantów w Polsce. Jego prace inspirują wielu rodaków oraz zagranicznych miłośników dobrego designu. Każdy nowy projekt artysty ma swój niepowtarzalny charakter i wyjątkową ideę. Tak również się stało w przypadku nowej kolekcji marki Nobonobo, która postawa we współpracy z projektantem. Przejrzyjmy się bliżej i poznajmy co nowego słuchać w świecie designu!

Tomek Rygalik Studio dla Nobonobo

Już na początku marca tego roku mieliśmy okazję poznać nową kolekcję mebli marki Nobonobo, która powstała we współpracy z polskim projektantem Tomkiem Rygalikiem. Kolekcja składa się z pięciu uzupełniających się mebli. Poszczególne modele można z łatwością łączyć ze sobą, tworząc wspaniałe wnętrzarskie kompozycje. Nowości meblowe stanowią podstawę obecnej koncepcji marki, która zakłada całościowy charakter kolekcji. W ten sposób Nobonobo stawia na harmonijny język estetyczny i oryginalną tożsamość.

tomek-rygalik-kanapa-nobonobo-inspiracje

Czym cechuje się nowa kolekcja?

Główną ideą nowej kolekcji jest komplementarność. Właśnie dlatego wszystkie meble łączy spójny wygląd, ponadczasowość i uniwersalność. Wśród nowych dzieł Tomka Rygalika znalazły się sofy i fotele modułowe Wadi i Raksa, stoliki kawowe Oo i Nato, a także rodzina foteli Tupak. Warto zauważyć, że cała kolekcja wychodzi naprzeciw modzie, a więc jest przykładem niepowtarzalnego i oryginalnego wzornictwa.

tomek-rygalik-kanapa-nobonobo-inspiracje

Trochę więcej o nowych meblach – Tomek Rygalik

Najbardziej charakterystycznym meblem kolekcji jest sofa Wadi. Na jej nietypowy wygląd składa się oryginalne łączenie wąskich modułów. Taki wygląd i dosyć wąska paleta podstawowych kolorów pozwala dostosować kanapę niemal do każdego wnętrza. Podobnie jest z innymi nowościami, które zaprojektował Tomek Rygalik.

tomek-rygalik-kanapa-nobonobo-inspiracje

Koncepcje nowych mebli są bardzo proste i uniwersalne. Szczególną uwagę na siebie zwraca fotel Tupak, będący nowym meblem wypoczynkowym, wyróżnia organiczna forma i okalające użytkownika wygodne oparcie ze zintegrowaną poduszką lędźwiową. Mebel ma stabilną, drewnianą konstrukcję na toczonych nogach podkreślającą formę siedziska, które wraz z oparciem jest miękko tapicerowane. Nie wolno też pominąć charakterystycznych kształtów nowych stołów Nato i Oo. Są to zaoblone stoły na jednej nodze, które mogą stać się bardzo funkcjonalnym i estetycznym uzupełnieniem każdego wnętrza.

Źródło: materiały prasowe, Nobonobo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj