Home Staging – czyli jak zarobić więcej na sprzedaży nieruchomości?

0
2826
jadalnia-stolik-inspiracje-krzesła

Przyjemny klimat we wnętrzu to zasługa odpowiednich dekoracji, właściwego oświetlenia oraz porządku. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nawet najdrobniejsze zmiany potrafią diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia. Decydujące znaczenie ma to wtedy, gdy chodzi o sprzedaż lub wynajem nieruchomości. Home staging to usługa profesjonalnej aranżacji przestrzeni, która ma na celu zwiększenie jej atrakcyjności. Dowiedzmy się więc, jak taki proces wygląda od kuchni.

Home staging – o co chodzi?

Home staging to usługa, która szczególnie powinna zainteresować osoby planujące sprzedaż lub wynajem mieszkania. Polega ona na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości do pokazywania potencjalnym kupcom i najemcom. Chodzi przede wszystkim o kwestię wizualnej estetyki i dostosowanie wystroju do upodobań jak największej liczby osób.

Zyskaj więcej za mniej!

Gdy usłyszymy hasło „home staging„, możemy błędnie wywnioskować, że chodzi o bardzo kosztowną usługę, lecz zanim ostatecznie zrezygnujemy z takiego pomysłu, warto głębiej zbadać temat. O co więc chodzi? Home staging to przykładowa inscenizacja przyszłego życia potencjalnych kupców lub najemców. Profesjonaliści zajmujący się tą dziedziną doskonale wiedzą, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza, by mogło zrobić większe wrażenie. Przekłada się to bezpośrednio na ostateczną cenę transakcji, a więc jest to pewnego rodzaju inwestycja.

Nie wolno też pomylić home stagingu z remontem. Nie chodzi nam o dokonanie gruntownych zmian we wnętrzu lub wymianę wszystkich mebli. Głównym założeniem jest stworzenie przyjaznego klimatu i ekspozycja atutów wnętrza tak, by robiło jak najlepsze wrażenia.

Czy home staging można przeprowadzić na własną rękę?

Oczywiście nikt nie przeprowadzi szybkiej metamorfozy lepiej niż profesjonalny home stager. Nie znaczy to jednak, że nie poradzimy sobie z tym zadaniem samodzielnie. By zrozumieć zasady home stagingu, zdradzimy kilka ważnych tajemnic.

Dobre wnętrze rodzi się z porządku, to pierwsza zasada dobrej przedsprzedażowej aranżacji. Warto schować takie podstawowe elementy jak naczynia, pranie oraz inne wyposażenie, które negatywnie wpływają na estetykę wnętrza. Po drugie, warto zadbać o dostęp dziennego światła, jasne rozświetlone wnętrza wydają się bardziej atrakcyjne. Spróbuj naprawić wszelkie mankamenty i usterki, mieszkanie bez rysek i dziur w ścianach będzie wyglądać na bardziej schludne i zadbane. Na koniec warto zadbać o dodatki, uzupełniając aranżację o zieleń, wazony, ciekawe obrazy i nie zapomnijmy o przyjemnym zapachu.

infografika-westwing-home-staging infografika-westwing-home-staging

Mamy nadzieję, że z pokazana przez nas infografika w sprytny sposób podsumowuje zagadnienie, jakim jest home staging.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj