Najlepsi polscy projektanci o których powinien wiedzieć każdy! Część 1

0
10856
Krystian kowalski inspiracje sofa grace krzesło biały poków najlepsi polscy projektanci

Niejednokrotnie wspominaliśmy o tym, że design polski przyczynia się do rozwoju światowej kultury. Najbardziej wymagający krytycy czy miłośnicy dobrego wzornictwa cenią polskich designerów i podziwiają ich projekty. Poznajmy więc słynne twarze polskiego designu! Oto  najlepsi polscy projektanci, o których powinien wiedzieć każdy!

Tomek Rygalik – Najlepsi polscy projektanci

Jeden z najbardziej znanych polskich projektantów, założyciel Studia Rygalik, wykładowca i doktor sztuki. Jego praca jako projektanta zakłada ideę świadomego projektowania. Wszystko tworzy z pasją dla ludzi. Za każdą jego pracą stoi więc jakaś potrzeba, którą designer starannie stara się zaspokoić. Traktuje zawód projektanta jako jedną z kluczowych pozycji w generowaniu dobrobytu i lepszego świata.

Tomek Rygalik projektant meble najlepsi polscy projektanci

najlepsi polsy projektanci czerwień tomasz rygalik projekt wieszaka lampki dywan pufy
Źródło zdjęć Tomek Rygalik

Piotr Kuchciński – Najlepsi polscy projektanci

Twórca naprawdę ciekawych mebli. Jego produkty mają wysoki potencjał adaptacyjny, dlatego doskonale odnajdują się niemal w każdej przestrzeni. Te „kameleony” są znane też z nietuzinkowego designu. Dzieła artysty zdobyły wiele prestiżowych nagród. Podróż w świecie wzornictwa Piotr zaczął od architektury. Na początku kariery projektował osiedla mieszkaniowe, jednak po krótkim czasie odkrył pasję do projektowania mebli i do dziś cieszy świat wyjątkowym designem.

Piotr Kuchciński najlepsi polscy projektanci

Zestaw sof kanapy stoliki piotr kuchciński najlepsi poslcy projektanci
Źródło zdjęć Piotr Kuchciński

Krystian Kowalski – Najlepsi polscy projektanci

Sztuka otaczała Krystiana Kowalskiego od samego dzieciństwa, gdyż urodził się w rodzinie artystów. W swoich pracach dąży do inteligentnych rozwiązań, które nadają produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem, dzięki którym realizuje swoje najśmielsze idee.

Krystian Kowalski najlepsi polscy projektanci

Koralowy kolor pokarańczz biel krzesło czerń roślinny drenwno lampa
Źródło zdjęć Krystian Kowalski

Oskar Zięta – Najlepsi polscy projektanci

Prawdziwy nowator współczesnego, polskiego designu. Jego prace są szczególnie charakterystyczne. Przedmioty, które tworzy, przypominają lśniące baloniki albo krople kolorowej wody! Cechą wyróżniającą prac Oskara Zięty jest wykorzystywanie jednej z najbardziej nowoczesnych technologii obróbki stali, która w dodatku jest autorska. Meble zaprojektowane przez artystę nazywane są meblami przyszłości.

Oskar Zięta

Oskar Zięta najlepsi polscy projektanci krzesła
Źródło zdjęć Oskar Zięta

Jan Kochański – Najlepsi polscy projektanci

Projektant dla ludzi, który świadomie podchodzi do projektowania i tworzenia nowych przedmiotów. Głównym założeniem tego artysty jest znalezienie lepszych rozwiązań w codziennym naszym życiu. Skupia się przede wszystkim na funkcjonalności produktów, na tym, jak sprawić, żeby działały jeszcze lepiej. Cały czas aktywnie wyszukuje błędów w przedmiotach, aby jeszcze bardziej je udoskonalić.

Najlepsi polscy projektanci Jan Kochański

dzbanek designerski jan kochański
Źródło zdjęć Jan Kochański