Amsterdamska restauracja – wystrój pięknego wnętrza!

0
2648
restauracja-wystrój-wnętrz-inspiracje-karavaan

Ostatnimi czasy coraz częściej mamy okazje poznawać wyjątkowe wnętrza restauracji na całym świecie. Lokale gastronomiczne dynamicznie dostosowują się do trendów panujących w świecie wnętrz i prezentują niesamowity efekt, który chce się oglądać. Dziś w centrum uwagi restauracja wystrój której, roi się od kolorów i ciekawych faktur! Zaintrygowani?

Amsterdamska restauracja – wystrój pięknego wnętrza!

Wnętrze, o którym dziś mowa należy do restauracji – baru Karavaan w Amsterdamie na placu Kwakersplein. Za aranżację tego miejsca są odpowiedzialni architekci lokalnej pracowni Studio Modijefsky. Wszystkie 357 metrów kwadratowych powierzchni przekładają się na unikalną przestrzeń, którą zaprojektowano według niespotykanej koncepcji. Dlaczego?

restauracja-wystrój-wnętrz-inspiracje-karavaan restauracja-wystrój-wnętrz-inspiracje-karavaan

Unikatowa restauracja – wystrój wnętrz robi wrażenie!

Główny zamysłem autorów tego wnętrza było zaproszenie odwiedzających w podróż po pięciu naturalnych krajobrazach: łące, bagnie, lesie, górach i pustyni A więc cała restauracja jest podzielona na unikalne strefy, które kolorystycznie i materiałowo nawiązują do klimatu odpowiedniego pejzażu. Nie mniej jednak twórcom tego wnętrza udało się zachować spójność w tak trudnych połączeniach kolorystycznych. Kolory ścian i materiały wykończenia to nie jedyny sposób na tworzenie stref we wnętrzu restauracji. Dodatkowym zabiegiem, który tu wykorzystano, jest użycie grup mebli odpowiednio umiejscowionych w różnych strefach.

restauracja-wystrój-wnętrz-inspiracje-karavaan-drewno-hoker-zielen wnętrze-restauracji-inspiracje zieleń-lustra-drewno

Skąd taki pomysł?

Zapewne zastanawiacie się, jak autorzy projektu wpadli na tak oryginalny pomysł? Inspiracją dla koncepcji wnętrza restauracji Karavaan stało się miejsce, w którym się znajduje. Chodzi o plac Kwakersplein, który niegdyś był polderem, a po wielu latach zmienił się na część centralnej dzielnicy Amsterdamu, co zachęciło tysiące ludzi do osiedlenia się w tym miejscu. Stąd nazwa i koncepcja wnętrza.

Efekt końcowy

Projekt tej restauracji był niewątpliwie bardzo wymagający. W aranżacji tego wnętrza użyto wiele różnych kolorów, które na pierwszy rzut oka mogą gryźć się ze sobą. Żeby wystrój wyglądał na spójny, wszystkie farby dobrano w odpowiednim odcieniu tak, by tonacja kolorów była podobna. Oprócz tego warto zaznaczyć mnogość naturalnych materiałów, które przewijają się przez całą restaurację, takich jak na przykład drewno.

Źródło: materiały prasowe, Studio Modijefsky

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj